Наслідки патріархату. Жінки-вчені не доженуть чоловіків в комп’ютерних науках ще 100 років

25 червня 2019, 07:25
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Згідно з новим дослідженням, кількість наукових публікацій від авторів-жінок в сфері комп’ютерних наук не зрівняється з кількістю публікацій від авторів-чоловіків найближчі 100 років.

Торік в сексизмі звинувачували компанію Apple за те, що більшість їх менеджерів — білі чоловіки, а також Нобелівський комітет за те, що серед лауреатів премії в наукових дисциплінах за всю історію були лише 3% жінок.

Відео дня

На цей раз представники Інституту штучного інтелекту Аллена, який заснував співзасновник Microsoft Пол Аллен в Сіетлі, підрахували, що кількість науковий публікацій у сфері комп’ютерних наук від авторів-жінок не зрівняється з кількістю публікацій від авторів-чоловіків ще як мінімум 100 років.

Як пише The New York Times, фахівці з Інституту Аллена проаналізували більш 2,87 млн публікацій в комп’ютерних науках в період з 1970-го по 2018-й. Кількість наукових публікацій в цій сфері від авторів-чоловіків склала 475 тис., а від авторів-жінок — 175 тис.

Найбільш ймовірна дата, коли ці показники можуть зрівнятися — 2137 рік, але дослідники не виключають можливості, що наукові публікації чоловіків і жінок в комп’ютерних науках так і не досягнуть паритету.

Більш позитивні ситуації з гендерною рівністю існують в інших сферах науки. Наприклад, 38% наукових публікацій в біомедицині належать жінкам, і це число може досягти 50% вже у 2048-му.

Також, згідно з дослідженням, вчені-чоловіки менш хочуть співпрацювати з вченими-жінками в сферах, де жінок довгий час не вітали, на кшталт комп’ютерних наук.

Аналітики кажуть, що жінки менш імовірно почнуть займатися комп’ютерними науками, якщо в цій сфері для них не буде успішних жіночих прикладів, менторів або співробітників.

«Це безперечно впливає на сферу в цілому. Коли не вистачає керівних кадрів на факультетах комп’ютерних наук, це впливає на кількість студенток і кількість жінок, які входять у сферу», — говорить автор роботи з Інституту Аллена Люсі Лу Ван.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X