Тисячі монет. У Німеччині виявили великий скарб

17 квітня 2019, 21:57

Археологи оголосили про один з найбільших скарбів монет XIV століття, знайдених в Німеччині за останній час.

Монети виявили двоє чоловіків ще влітку 2017 року під час пошуків військової амуніції, повідомляє Deutsche Welle.

Чоловіки спочатку приховали знахідку від влади, але через кілька місяців один з них все ж повідомив про неї. Завдяки цьому їм вдалося уникнути кримінального покарання, але вони були змушені заплатити грошовий штраф за спробу приховування скарбу.

Відео дня

Скарб був представлений громадськості на цьому тижні в німецькому місті Еслінгені. Він є найбільшою такою знахідкою в землі Баден-Вюртемберг за останні три десятиліття і однією з найбільших знахідок цього історичного періоду за останній час в Німеччині.

Зараз скарб досліджують фахівці земельного відомства з охорони пам'яток. За час, проведений в землі, монети злиплися. Більшість з них ще належить відокремити один від одного і почистити. Приблизну кількість було визначено на основі загальної ваги.

Як припускають експерти, скарб був заритий близько 1300 року. За мірками того часу, на ці гроші можна було купити ціле селянське подвір'я. Більшість монет - срібні гелери, викарбувані в місті Штутгарт, деякі - в Вюрцбурзі, Аугсбурзі, Констанці, а також у Франції.

Влітку скарб можна буде побачити на виставці в місті Ельвангені.

Раніше НВ повідомляло, що четверо ізраїльських старшокласників під час тренування в Ізреельській долині виявили на землі блискучий предмет, який виявився рідкісної монетою . Знахідку ідентифікували як солід, викарбуваний в Константинополі в період правління імператора Феодосія II.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X