1600 років. На півночі Ізраїлю школярі виявили рідкісну золоту монету

16 квітня 2019, 17:09
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Четверо старшокласників з кібуца Іфат під час тренування в Ізреельській долині виявили на землі блискучий предмет, який виявився рідкісною монетою.

Після бесіди з викладачем старшокласники звернулися в Управління старожитностей. Там монету швидко ідентифікували як солід, викарбуваний в Константинополі в період правління імператора Феодосія II, повідомляє ізраїльський сайт Вести .

Відео дня

Ізраїльським фахівцям вдалося з достатньою точністю встановити дату карбування монети - золоті соліди такого зразка випускалися в обіг з 420 по 423 рік н. е. Таким чином, вік монети - близько 1600 років. Монета виявилася не тільки стародавньою, але й рідкісною. Як пояснила доктор Габі Біховскі, експерт Управління старовини з питань нумізматики, солід такого зразка виявлений на території Ізраїлю вперше.

На лицьовій стороні монети викарбувано зображення імператора, обрамлене його титулом. На реверсі (зворотному боці) - крилата фігура жінки з хрестом в руці. Це алегоричне зображення, яке часто зустрічається на візантійських монетах, відомо як "Вікторія" (перемога).

Ревний християнин, Феодосій II переслідував послідовників інших релігійних вчень. За його наказом були зруйновані античні святині в Олімпії і віддані вогню праці філософів-неоплатоників.

Солід - (від латинського solidus - твердий, міцний, масивний) - золота монета вагою 4,55 г, введена в обіг в 309 році н. е. римським імператором Костянтином. Тривалий час залишалася основною монетою і грошово-лічильної одиницею Римської імперії, а потім Візантії.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X