Давня кулінарія. Вчені виявили у Франції хліб залізної доби
Археологи, які займалися розкопками в Бребері, на півночі Франції, виявили шматок обвугленого 2000-річного прісного хліба.
Невеликий аналог лаваша всього 10 см в діаметрі. Ймовірно, хліб впав у вогонь, тому що він був так сильно обпалений, що його довелося викинути.
Хліб був знайдений в невеликому смітнику з ячменем і двома різними сортами пшениці, можливо, саме з цих сортів злаків його і зробили. Оскільки хліб був повністю обвуглений, він практично не змінився протягом 2000 років, поки його не виявили археологи.
Радіовуглецевий аналіз датує його приблизно 1-м століттям, між 40 м до н.е. і 80 р н.е. Датування співпадає з датуванням фрагментів кераміки, знайдених в шарі.
Дослідники з Національного наукового центру Франції (CNRS) у Франції і Австрійської академії наук співпрацюють у вивченні хліба і того, як він був приготовлений.
Поки хліб піддається ретельному аналізу, INRAP продовжує розкопки на місці. Вони виявили свідоцтва стародавнього житла і вольєрів, а також скелети чотирьох коней в канаві.
Раніше НВ писав, що міжнародна команда вчених, кулінарних істориків і фахівців з клинопису відтворила чотири найдавніших відомих рецепта, знайдених на клинописних табличках.
Три найдавніші таблички датуються Старовавилонським періодом, близько 1730 до н.е., четвертим — неовавилонським періодом, тобто на тисячу років пізніше, відзначають автори роботи.
На кожній табличці є кілька рецептів. Одна з трьох найстаріших перераховує колекцію з 25 рагу, в основному записані інгредієнти з короткими інструкціями з приготування їжі. Дві інших таблички більш докладні. Кожна з цих табличок протягом тисячоліть страждала від пошкоджень, що ускладнювало завдання приготування справжніх древніх вавилонських страв.
Автори дослідження підготували три рецепта, всі з однієїо таблички: два рагу з ягняти — одне з буряком, інше — з молоком і булочками — і вегетаріанський рецепт, збагачений пивним хлібом.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.