Потонув у річці. В Якутії знайшли прекрасно збережену тушу шерстистого носорога
Туша шерстистого носорога унікальної схоронності знайдена в Абийському районі російської Якутії. Інформацію підтвердили в Академії наук РС (Я).
Як розповів керівник відділу вивчення мамонтової фауни, доктор біологічних наук Альберт Протопопов, тварину було знайдено в районі річки Тірехтях.
Ця місцевість вже відома двома палеонтологічними сенсаціями: в 2014 році там була знайдена туша маленького шерстистого носорога Саші, в 2019 — пара печерних левенят Борис і Спарта.
«За попередньою оцінкою, носорогові 3−4 роки, це дуже молода особина. Швидше за все, він потонув в річці. Туша відрізняється дуже гарною схоронністю, в числі іншого, у носорога збереглася частина нутрощів, що в перспективі дозволить докладніше вивчити особливості життєдіяльності цього виду», — зазначив він.
Збереження знахідки палеонтологи оцінили в 80%. Раніше найбільш збереженим вважався Колимский носоріг, знайдений в 2007 році, його збереження становило близько 60%.
«Абийського носорога вже зараз можна назвати єдиним в світі: раніше не знаходили навіть кісткових останків особин такого віку, не кажучи вже про збережені туши тварин. Як правило, це були або дитинчата, або дорослі особини», — прокоментував Протопопов.
Носоріг буде офіційно переданий Академії наук для вивчення, в Якутськ його сподіваються доставити в січні. Тоді ж знахідка буде презентована громадськості.
Відзначимо, зовнішній вигляд шерстистих носорогів відомий по муміфікованим останкам, знайдених в Сибіру, а також по наскальним малюнкам первісних людей. Довжина дорослого шерстистого носорога склала 3,7 м і важив він в середньому від 2 до 3 тонн, але вони могли, ймовірно, досягати і розмірів в 4,3−4,4 м, що більше, ніж довжина сучасного білого носорога. В плечах, де знаходився великий жировий горб, який переходив на шию, вимерлий носоріг мав зріст понад 2 м.
У 2019 НВ писав, що в місті Петровськ-Забайкальський Забайкальського краю РФ п’ятирічний хлопчик знайшов кістки і зуби тому шерстистого носорога в купі піску.
«Мій син любить в розкопки грати. Він спочатку бігав по купі, потім спіткнувся об щось тверде і почав копати. Відкопав частину черепа, зуби, кістки. У нас сім'я лікарів, ми спочатку подумали, що це кістки великої рогатої худоби. Але пізніше я наважилася, сфотографувала ці фрагменти і відправила фотографії на палеонтологічний форум», — розповіла Дар’я Леснова.
За її словами, експерти підтвердили припущення про те, що це останки стародавньої тварини — шерстистого носорога.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.