Ще один. Марсохід Curiosity ненадовго вийшов з ладу

26 лютого 2019, 08:59

Марсохід NASA Curiosity, який приземлився в 2014 році, зазнав деякі проблеми під час завантаження на минулому тижні - але вчені на Землі повернули його назад в мережу.

Причина НП досі не встановлена, пише Science Alert .

"Ми досі не впевнені в точній причини неполадок. Ми збираємо відповідні дані для аналізу. Ровер мав одноразовн перезавантаження комп'ютера, але з тих пір працював нормально, що є доброю ознакою", - сказав Стівен Лі, заступник керівника проекту Curiosity в Лабораторії реактивного руху NASA, в своєму блозі.

Відео дня

Коли Curiosity спробував повернутися в онлайн після неактивного періоду - процес, який був завершений більше 30 разів раніше, згідно з повідомленням - збій викликав "захисний безпечний режим". Після бездіяльності у вихідні дні управління польотом успішно повернуло ровер в робочий стан.

Вчені, які живуть на Землі, працюють над тим, щоб відновити дані, які були зібрані під час збою. Також вони беруть паузу у своїй науковій роботі, щоб проаналізувати стан апаратури марсохода.

"У короткостроковій перспективі ми обмежуємо команди для транспортного засобу, щоб мінімізувати зміни в його пам'яті. Ми не хочемо знищувати будь-які докази того, що могло викликати перезавантаження комп'ютера. В результаті ми очікуємо, що наукові роботи будуть припинені на короткий період часу", - зізнався Стівен Лі.

Раніше НВ повідомляло, що 13 лютого 2019 року NASA оголосило про завершення місії Opportunity на Марсі . Співробітники національної аерокосмічної адміністрації США писали в Twitter, що остання спроба зв'язатися з марсоходом була досить хвилюючою і зворушливою.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X