Королівська виноробня? Археологи знайшли в Іраку руїни стародавнього винзаводу

25 жовтня 2021, 13:05
Археологи знайшли рельєф і виноробню віком 2700 років (Фото:Alberto Savioli per LoNAP)

Археологи знайшли рельєф і виноробню віком 2700 років (Фото:Alberto Savioli per LoNAP)

Іракські археологи представили відкриття великого винного заводу часів Ассирії - 2700 років тому, а також рельєфу з приголомшливими монументальними наскельними малюнками.

Неглибока гравюра на камені, яка вказувала на те, що правитель молився богам, була вирізана в стіні зрошувального каналу довжиною близько 9 км в окрузі Фаїді, в північному Іраку.

Відео дня

Скульптура (5 метрів в ширину, 2 метра у висоту) сягає корінням часів правління Саргона II (721−705 до н.е.) і його сина Сеннахеріба.

«В Іраку є й інші місця, особливо Курдистан, де є наскальні рельєфи, але немає іншого місця настільки ж великого і монументального. Сцена являє ассирійського царя, який молиться перед ассирійськими богами», — сказав італійський археолог Даніеле Моранді Бонакосі.

Іригаційний канал був вирізаний у вапняку для подачі води з пагорбів на поля фермерів і вирізаний, щоб нагадати про короля, який наказав його побудувати. «Це була не тільки релігійна сцена молитви, а й політична сцена, свого роду реклама», — додав Моранді Бонакосси.

У Кінісі, також в окрузі Фаїді, команда виявила величезний кам’яний басейн, вирізаний в білих каменях, який використовувався для комерційного виноробства під час правління Сеннахеріба в кінці 8 або початку 7 століть до нашої ери.

«Це був свого роду промисловий винний завод. Ми знайшли 14 пристроїв, що використовуються для віджиму винограду, вилучення соку і переробки його в вино», — сказав Моранді Бонакосі, професор близькосхідної археології Університету Удіне в Італії, додавши, що це було перше подібне відкриття в Іраку.

Раніше НВ писав, що ізраїльські археологи заявили, що вони виявили величезний древній виноробний комплекс, вік якого становить близько 1500 років.

За їх словами, комплекс, виявлений в центральному місті Явне, включає в себе п’ять винних пресів, склади, печі для виробництва глиняних посудин і десятки тисяч фрагментів і глечиків.

Площа кожної виноробні досягала 225 квадратних метрів. Навколо басейнів, де виноград давили ногами, розташовувалися ємності для бродіння.

Управління старовини Ізраїлю заявило, що відкриття показує, що місто Явне було центром виноробства в візантійський період. За оцінками дослідників, підприємство може виробляти близько 2 млн літрів вина на рік.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X