Танці під водою. Біля берегів Австралії зняли «єдину в житті зустріч» з рідкісним восьминогом

Восьминога помітили на мілководді (Фото:@jacintashackleton)
Вчені з Австралії показали відео «унікальної зустрічі» з химерним яскраво-червоним восьминогом з роду Tremoctopus, який плавав над Великим Бар'єрним рифом.
Джасінта Шеклтон, морський біолог і фахівець із рифів, сфотографувала восьминога під час занурення біля узбережжя острова Леді Елліот у Квінсленді.
Ці води перебувають у заповідній Зеленій зоні, що робить їх притулком для різноманітних диких тварин (включаючи рожевих скатів манта), але, як каже Шеклтон, побачити тут самку восьминога цього виду дуже складно.
«Коли я вперше побачила його, я подумала, що це може бути молодь риби з довгими плавниками, але коли він підійшов ближче, я зрозуміла, що це восьминіг-ковдра, і я була у нестямі від радості й не могла стримати свого хвилювання!» — згадує Шеклтон.
Восьминогів роду Tremoctopus через їхню форму називають в англомовних джерелах Blanket octopus, тобто восьминоги-ковдри. Шеклтон зустріла молоду самку на мілководді, що буває особливо рідко, оскільки ці восьминоги зазвичай живуть у відкритому океані.
«Кольори її плаща були неймовірними, і було цікаво спостерігати за тим, як вона рухається по воді», — написала Шеклтон у своєму акаунті в Instagram.
Тільки самки восьминогів цього виду мають подібні незвичайні накидки. За даними Фонду Великого Бар'єрного рифу, самки також набагато більші за самців і виростають приблизно до 2 м завдовжки, тоді як самці менше ніж 2,4 см завдовжки. Це одна з найбільших відмінностей у розмірах між статями будь-якої тварини. Восьминоги також відомі своєю дивною мисливською стратегією: вони відривають щупальця від отруйних медуз і використовують їх як зброю.
Читайте також: Не виправдав назву. У Японії зловили восьминога з дев’ятьма кінцівками
Шеклтон описала цей досвід як зустріч, яка буває раз у житті.
«Багато зображень отримано від особин, що містяться в неволі, тому я вважаю, що мені дуже пощастило побачити одного з них вдень, на рифі і в дикій природі, і мати при собі дві камери!» — сказала вона.
Раніше НВ писав, що нещодавно британські чиновники офіційно визнали крабів і восьминогів сентієнтними — такими істотами, які здатні відчувати біль і страждання.
Після внесення поправок до законів країни ці тварини охоронятимуться так само, як і хребетні.
«Ученим тепер ясно, що десятиногі та головоногі можуть відчувати біль, і тому цілком справедливо, що вони підпадають під дію цього життєво важливого закону», — зазначив у своїй заяві міністр захисту тварин Великобританії лорд Зак Голдсміт.
Оновлення Закону про тварин, в якому охоронятимуться десятиногі та головоногі молюски, а також усі хребетні тварини, від жаб до собак, слідує за оглядом понад 300 наукових досліджень Лондонської школи економіки та політичних наук.
Читайте також: Заворожує. Вчені вперше зняли на відео глибоководного прозорого восьминога
Читайте також: Обережні безхребетні. Вчені з’ясували, як восьминоги усвідомлюють біль та реагують на нього

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.