Вчені виявили в Австралії "місто восьминогів"

19 вересня 2017, 07:04
Група вчених з Австралії, США та Канади повідомила про виявлення незвичайного поселення восьминогів в затоці Джервіс-Бей

Складні нори з піску і раковин є будинком як мінімум для 15 головоногих молюсків виду Octopus tetricus, яких раніше вважали одиночними істотами, пише Science Alert.

Міжнародна команда дослідників записала 10 годин відео з життя цього "міста" на глибині близько 15 метрів. Вчені зафіксували, як восьминоги зустрічалися, жили разом, спілкувалися один з одним, проганяли сторонніх восьминогів і навіть виселяли один одного з нір. Крім того, вчені виявили, що частина нір побудована з використанням раковин від з'їденої восьминогами видобутку.

Відео дня

"Така поведінка є продуктом природного відбору, і може бути дуже схожою на складну соціальну поведінку хребетних тварин. Це говорить про те, що в певних умовах еволюція може призвести до дуже схожих результатів в різних групах організмів", - пояснив провідний автор дослідження Девід Шив з Тихоокеанського університету Аляски.

Додамо, це не перший виявлене "місто" головоногих. У 2009 році вчені знайшли так званий Octopolis - місце, що знаходиться також недалеко від Джервіс-Бей, де восьминоги іншого виду жили спільно, а не зустрічалися один раз на рік для спарювання.

"В обох локаціях є загальні ознаки, які зробили такі збори можливим. Зокрема, це скелі на дні. Ми досі не дуже багато знаємо про поведінку восьминогів. Необхідні додаткові дослідження, щоб визначить, що ці дії можуть означати", - зазначає Стефані Чанселлор з Університету штату Іллінойс в Чикаго.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X