Раніше за всіх. У Грузії знайшли вино віком 8 тисяч років

15 листопада 2017, 07:06
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Глиняний посуд, який містив залишки з'єднань вина, було виявлено на двох ділянках південніше Тбілісі

На думку міжнародної групи дослідників, цей посуд є найдавнішим свідченням виноробства, повідомляє BBC.

На деяких глечиках зображені виноградні грона і танцююча людина. До цього найбільш раннім свідченням виноробства був посуд, виготовлений близько 7 000 років тому, знайдений на північному заході Ірану.

Відео дня

"Ми вважаємо, що це - найдавніший приклад одомашнення дикорослого євразійського винограду виключно для виробництва вина", - говорить співавтор доповіді Стівен Батюк, старший науковий співробітник Університету Торонто.

"Вино є центральним елементом західної цивілізації. Як ліки, засіб для полегшення спілкування в суспільстві, речовина, що змінює свідомість, а також цінний товар, вино стало центром релігійних культів, фармацевтики, кухні, економіки і суспільства на стародавньому Близькому сході", - додає вчений.

Глиняні глечики були виявлені в двох древніх поселеннях часів неоліту - Гадахрілі-гора і Шулавері-гора, приблизно в 50 км на південь від Тбілісі. У восьми глечиках були хімічні ознаки вина. Найдавніша з цих посудин датується приблизно 5980 роком до нашої ери

Великі глечики під назвою "квеврі", схожі на ці, до сих пір використовуються в Грузії для виноробства, розповідає директор Національного музею Грузії Давид Лордкіпанідзе, який допоміг провести дослідження.

За словами Батюка, вино, ймовірно, виробляли за аналогічним "квеврі" методом, коли "виноград подрібнювали, і плоди, стебла і кісточки ферментовалися разом".

Раніше НВ повідомляло, що в печері на італійському острові Сицилія знайшли сліди вина віком 6 тисяч років. Попереднє дослідження зразків вказувало, що найстарішим італійським вином був напій, створений в епоху Середньої бронзи, приблизно в 1100 році до нашої ери.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X