Дослідники виявили на Сицилії вино віком 6 тисяч років

29 серпня 2017, 11:44
У печері на італійському острові Сицилія знайшли сліди вина віком 6 тисяч років

Команда дослідників з Університету Південної Флориди проаналізувала давню посудину. У ній знайшли сліди вина, яке жителі Сицилії пили шість тисяч років тому, пише The Local .

Відео дня

"Це значне відкриття, оскільки це - найраніше відкриття винного осаду за всю історію італійського півострова. Це створює абсолютно нову картину розвитку суспільства", - підкреслили американські археологи.

Мінуле дослідження зразків вказувало, що найстарішим італійським вином був напій, створений в епоху Середньої бронзи, приблизно в 1100 році до нашої ери. А нове відкриття показує, що вино робили не в бронзовому, а вже в мідно-кам'яному віці.

Окремо наголошується, що вчені не змогли встановити, чи було давнє італійське вино червоним або білим. Вченим вдалося виділити тільки сліди натрієвої солі і винної кислоти.

На даний момент найстарішим вином в світі вважається напій з Вірменії. Сліди цього вина також датуються четвертим тисячоліттям до нашої ери.

Раніше НВ повідомляло, що під час розкопок в кургані Тайнат під турецьким містом Хатай археологи знайшли скульптуру жінки, створену 3 тисячі років тому. Передбачається, що це - зображення давньої цариці.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X