У Туреччині знайшли скульптуру цариці віком три тисячі років

15 серпня 2017, 21:04
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Під час розкопок в кургані Тайнат під містом Хатай археологи знайшли скульптуру жінки, створену 3 тисячі років тому

Імовірно, статуя зображує дружину царя Суппілілуліума, повідомляє видання Gursesintour .

Розкопки кургану Тайнат під Хатаєм тривають протягом 13 років, і в цьому сезоні підходять до завершення. Колективом, до складу якого входить 20 археологів, керує професор Тімоті Гаррісон з канадського Університету в Торонто.

Відео дня

"У 2012 році була знайдена скульптура царя Суппілілуліума. Під час робіт в цій же області, був знайдений фрагмент жіночої скульптури вище пояса. Є досить вагомі підстави вважати, що вона зображує дружину царя Суппілілуліума. Хоча це може бути і анатолійська богиня Ку-баба, однак ця скульптура з точки зору інфографіки більше схожа на людську", - розповів професор Тімоті Гаррісон.

За словами професора, дана знахідка представляє велику цінність для науки у вивченні Хеттського царства, народи якого проживали раніше на території Малої Азії.

"Ми припускаємо, що скульптура в первісному вигляді була дуже великою, її висота могла бути 4-5 метрів. Знайдено дуже велику кількість фрагментів цієї скульптури. Ми починаємо реставраційні роботи. Сподіваюся, що найближчим часом ми зможемо скласти повне уявлення про те, як вона виглядала. Звичайно, перш за все нас хвилює питання кого зображувала дана скульптура і хто її зруйнував ", - пояснив Гаррісон.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X