Правда чи міф? Голод може поліпшити роботу мозку

13 грудня 2016, 07:06
Те, що відмова від їжі може допомогти скинути вагу - достатньо очевидно. Але чи корисне голодування для роботи мозку?

Багато людей знають, що шоколад, та й взагалі вуглеводи, покращують на час показники мозкової діяльності. Але чи означає це, що тимчасова відсутність їжі, навпаки, буде погіршувати роботу мозку, або в обмеженні прийому їжі є користь для мозкової активності?

Відео дня

Міф: Голод може поліпшити роботу мозку

Правда. Недавнє дослідження, проведене американськими спеціалістами з Інституту Бака показало, що відмова від їжі на деякий час може благотворно вплинути на роботу мозку, повідомляє видання Medical Express.

У статті наголошується, що незвичайні результати отримані в експериментах на личинках плодових мушок, яких позбавляли їжі на три години, а потім заміряли активність нейром'язових сполук в тих точках, де нейрони передають імпульси скелетній мускулатурі. Дослідники вважають, що і у людей може спостерігатися аналогічний ефект.

"З одного боку, наші результати можуть здатися нелогічними, адже ми виявили закупорку у природній активності нейронів", - вважає професор Інституту Бака Пеймун Хагігі.

"З іншого боку, ми вважаємо, що це дуже цінно, адже при нестачі поживних речовин організм зменшує вивільнення нейротрансмітера і, таким чином, ефективно зберігає енергію", - додає вчений.

Справа в тому, що тимчасове короткострокове обмеження в їжі дає нервовій системі свого роду перерву, дозволяючи їй "перезавантажитися". Імовірно, цьому сприяють такі наслідки голодування, як підвищення рівня кортикостерону та поліпшення роботи білих кров'яних тілець.

Фахівці припускають, що отримані ними дані, в тому числі, дозволять боротися з такими проблемами, як епілепсія й інші порушення роботи мозку. Тим не менш, мова йде лише про короткочасне голодування, а не про довготривалу відмову від їжі

Висновок: Короткочасне голодування призводить до зміни природної активності нейронів, що, як не дивно, дозволяє в подальшому збільшити показники активності мозку. Однак не варто вважати, що робота мозку покращиться, якщо голодувати постійно.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X