Помилилися. Вчені NASA запропонували переписати теорію формування Місяця

5 лютого 2019, 22:01

Нове дослідження NASA, що об'єднує експерименти і аналіз зразків, зібраних майже 50 років тому, надає докази того, що Місяць утворився з тих же матеріалів, що і Земля.

Раніше було прийнято вважати, що Місяць - частина небесного тіла, яке зіткнулося з прото-Землею, повідомляється на офіційному сайті NASA .

У своїй нещодавній статті вчений-планетолог Кевін Райтер з Науково-дослідного відділу астрономічних матеріалів (ARES) в Космічному центрі імені Джонсона NASA в Х'юстоні, штат Техас, спростовує ідею про те, що Місяць утворився з матеріалу ударного тіла, стверджуючи, що Місяць сформувався з Землі.

Відео дня

Райтер змоделював склад Місяця з урахуванням кількох контрольних факторів: його загального складу, дискових процесів після удару і формацію маленького металевого ядра Місяця. Використовуючи модель Місяця зі складом, який відповідає земному, він порівнював концентрації 14 летючих сідерофільних (люблячих метал) елементів, знайдених в зразках Місяця, зі своїми розрахунковими значеннями і виявив сильну кореляцію з більшістю (дев'ять з 14). Модель Місяця, утворену зі складу ударного тіла розміром з Марс, не дуже узгоджується з розрахунковими значеннями, що свідчить про те, що Місяць не було утворено з матеріалу ударного тіла.

"Дослідники проаналізували невеликі підмножини цих елементів в минулому, але це перший раз, коли всі 14 елементів були одночасно змодельовані для аналізу системи Земля-Місяць. Симулюючи основні процеси, що сприяють формуванню Місяця і його ранній диференціації, ми змогли передбачити рівень кожного елемента, який повинен бути присутнім в мантії Місяця", - сказав Райтер.

Потім, прогнози порівнювалися зі значеннями, отриманими при аналізі зразків, які були зібрані під час місій Аполлон. Результати Райтера показують, що інші п'ять елементів, найбільш летючі з 14 - цинк, олово, кадмій, індій і тулій - мають систематично і значно менші концентрації, ніж прогнози.

Він передбачає, що ці п'ять елементів можуть бути в таких низьких концентраціях в місячної мантії тому, що вони ніколи повторно не конденсувалися після масивного удару. Вчений вважає, що вони залишилися в газовій фазі і згодом були відокремлені від матеріалу, який в кінцевому підсумку сформував Місяць.

Райтер каже, що ця ідея допомагає пояснити давню головоломку: чому велика група елементів менш поширена на Місяці, ніж в мантії Землі?

"Можливість того, що більшість цих вісоколетучіх елементів залишилися в газовій фазі і не конденсувалася в Місяць, є правдоподібним поясненням цієї різниці між Землею і Місяцем", - підкреслив Райтер.

Раніше НВ повідомляло, що міжнародна група вчених зі Швеції, Австралії і США провела аналіз одного зі зразків місячного грунту, який доставила на Землю місія Аполлон-14. За даними дослідників, є докази того, що цей камінь - земного походження .

Це шматочок кварцу, польового шпату і циркону вагою 2 грами. Такі мінерали рідко зустрічаються на Місяці, але дійсно поширені тут, на Землі.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X