Хто кому тато. Італійські вчені розібралися в походженні сучасних крокодилів
Згідно з новим дослідженням, вимерлий африканський вид крокодилів Crocodylus checchiai може бути тісно пов’язаний з нинішніми видами американських крокодилів.
Отримані дані свідчать про те, що крокодили могли мігрувати з Африки в Америку в епоху пізнього міоцену (11−5 мільйонів років тому).
До цього відкриття було неясно, чи досягли крокодили Північної і Південної Америки з Африки або навпаки.
Команда дослідників на чолі з Массімо Дельфіно з Туринського університету використовували комп’ютерну томографію для повторного огляду знайденого в Лівії черепа C. checchiai, який зберігається в музеї наук про Землю MUST Римського університету Сапієнца.
Автори ідентифікували кілька нових структур черепа, в тому числі випинання в середині морди C. checchiai, яке не було ідентифіковано у жодного іншого виду африканського крокодила, але яке присутнє на черепах чотирьох живих видів американського крокодила: кубинського (C. rhombifer), гостромордого (C. acutus), Орінокського (C. intermedius) та центральноамериканського (C. moreletii). Ця структура вказує на тісний еволюційний зв’язок між C. checchiai і американськими крокодилами.
Подальший аналіз еволюційних взаємин між видами дозволяє припустити, що C. checchiai може бути частиною тієї ж лінії, що і чотири види крокодилів, що мешкають сьогодні в Північній і Південній Америці.
Рештки C. checchiai були датовані приблизно сімома мільйонами років тому, в той час як найстаріші рештки американського крокодила, вимерлого C. falconensis, датовані приблизно п’ятьма мільйонами років тому. Грунтуючись на цих висновках, автори припускають, що крокодили досягли Америки, коли мігрували на захід з Австралазії через Африку.
«Це зовсім не дивно, — каже Массімо Делфіно, — якщо згадати про прекрасні здібності крокодилів виживати в солоній воді і плавати на сотні кілометрів, користуючись морськими течіями».
Раніше НВ писав, що карликові крокодили в печерах Габону розвиваються в новий вид. Вчені з США, Франції, Камеруну та Габону дійшли такого висновку, проаналізувавши геном цих рептилій.
Вперше 1,5 метрових рептилій незвичайного оранжевого забарвлення виявили кілька років тому в печерах західної Африки. Імовірно, це були тварини виду Osteolaemus tetraspis. Однак дослідження показало, що ДНК крокодилів оранжевого забарвлення занадто сильно відрізняється від ДНК інших крокодилів виду Osteolaemus tetraspis, які мешкали в лісах.
Мешканці печер так довго перебували в ізоляції від решти світу, що встигли накопичити масу генетичних змін, які з кожним поколінням все більше відрізняють їх від інших крокодилів цього виду. Швидше за все, скоро їх доведеться вважати новим видом.
На думку вчених, крокодили, які живуть в затоплених печерах — це «мутований різновид, з особливим раціоном, повністю пристосуваний до життя в підземному світі». Зокрема, основу раціону цих рептилій складають цвіркуни і кажани.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.