Еволюція триває. В Африці, можливо, виявили новий вид крокодилів

1 лютого 2018, 07:05
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Міжнародна група дослідників довела, що карликові крокодили в печерах Габону розвиваються в новий вид.

Вчені з США, Франції, Камеруну та Габону прийшла до такого висновку, проаналізувавши геном цих рептилій, повідомляє Phys.org.

Вперше 1,5 метрових рептилій незвичайного оранжевого забарвлення виявили кілька років тому в печерах західної Африки. Імовірно, це були тварини виду Osteolaemus tetraspis. Однак дослідження показало, що ДНК крокодилів оранжевого забарвлення занадто сильно відрізняється від ДНК інших крокодилів виду Osteolaemus tetraspis, які мешкали в лісах.

Відео дня

Мешканці печер так довго перебували в ізоляції від решти світу, що встигли накопичити масу генетичних змін, які з кожним поколінням все більше відрізняють їх від інших крокодилів цього виду. Швидше за все, скоро їх доведеться вважати новим видом.

На думку вчених, крокодили, які живуть в затоплених печерах Абанда - це "різновид, що мутував, з особливим раціоном, який повністю пристосувалася до життя в підземному світі". Зокрема, основу раціону цих рептилій складають цвіркуни і кажани.

Вчені вважають, що карликові крокодили цього різновиду все ж можуть залишати печери, але тільки в юному віці, поки габарити дозволяють їм це зробити. Поки дослідники не можуть зрозуміти, де відкладають яйця ці рептилії - в самій печері або поза нею.

Раніше НВ повідомляло, що палеонтологи з єгипетського Університету Мансура виявили скелет гігантського динозавра в оазисі Дахла в центральному Єгипті. Динозавр отримав видове ім'я Mansourasaurus shahinae. Судячи з усього, рептилія за життя могла важити близько 5,5 тонн і була травоїдною.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X