Погані новини. Сліди потоків води на Марсі виявилися піском

22 листопада 2017, 07:03
Вчені з Геологічної служби США вважають, що незвичайні смуги на Марсі - це сліди потоків піску та пилу, а не води

Геологи провели топографічний аналіз, який показав, що знайдені два роки тому "струмки", ймовірно, складаються з гранульованих часток, а не з рідини, пише Science Alert.

"Це нове розуміння знімків... Воно підтримує інші докази того, що Марс сьогодні є дуже сухим", - зазначив провідний автор дослідження Колін Дандас.

Відео дня

Знімки, про які говорить Дандас, було зроблено в 2015 році. Темні смуги на них вважалися доказом наявності на планеті дуже солоних підземних вод. Однак, судячи з усього, вони виникли в результаті руху потоків піску. Крім того, моделювання показало, що рідина з таких струмків буде випаровуватися через недостатню вологість атмосфери і кількість води. Так що цей пісок, ймовірно, сухий.

"Ми виявили, що цих темних ліній немає на пологих схилах пагорбів, а їх довжина дуже сильно залежить від того, під яким кутом були розташовані частинки піску відносно поверхні планети", - заявив Альфред Мак'юен з університету Арізони.

Якби ми спостерігали водні потоки, то вони мали б бути короткими і не об'ємними, щоб струмки не витікали далі вниз. Однак структури на Марсі мають різну довжину і закінчуються при цьому на схожих схилах.

Це не означає, що на Марсі немає взагалі ніякої води. Тенденція цих смуг з'являтися в теплу пору року, а також наявність перхлоратів, передбачає, що вода все-таки може перебувати в складі цих піщаних смуг.

Раніше НВ повідомляло, що дослідники змоделювали аналог грунту Марса і дійшли висновку, що вода може залишатися в ньому в рідкому вигляді навіть при негативних температурах. Такий незвичайний ефект можливий через наявність в них особливого виду солей-перхлоратів.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X