Є шанс. Вчені розповіли про існування води на Марсі

13 жовтня 2017, 17:55
Дослідники змоделювали аналог грунту Марса і прийшли до висновку, що вода може залишатися в ньому в рідкому вигляді навіть при мінусових температурах

Такий незвичайний ефект можливий через наявність в них особливого виду солей-перхлоратів, пише Phys.org.

Перхлорати - це сполуки хлору, кисню і найпростішої органіки. Їх вдалося виявити після посадки четвертого марсохода NASA в кратері Гейл в 2012 році. Спостереження показали, що перхлорати зустрічаються на поверхні Марса майже всюди. Головною рисою цих солей є те, що при певній температурі і вологості перхлорати перетворюються на рідину, вбираючи в себе пари води з повітря.

Відео дня

"Температура поверхні на Марсі може досягати максимум близько 20 ° за Цельсієм на екваторі. При середній температурі поверхні приблизно в -55 ° за Цельсієм, вода сама по собі не може існувати у вигляді рідини на Марсі, але концентровані розчини перхлоратів можуть витримати такі низькі температури", - підкреслила автор дослідження Лорна Дуган з Університету Лідса.

Завдяки великому вмісту солей, розчин перхлоратів буде замерзати при значно нижчих температурах, ніж звичайна або навіть морська вода. Таким чином, рідка вода може бути присутньою на Марсі навіть зараз.

"Це піднімає цікаві питання про можливість життя на Марсі. Якщо структура марсіанської води змінюється під високим тиском, можливо, ми могли б очікувати, що знайдемо організми, які пристосовані до життя в умовах високого тиску. Це підкреслює важливість вивчення життя в екстремальних умовах щоб повністю зрозуміти природні межі життя", - підкреслила Лорна Дуган.

Раніше НВ повідомляло, що вчені NASA виявили можливу "колиска життя" на Марсі. Планетологи вважають, що в Південній півкулі Марса на дні теплих вулканічних озер під дією викидів гейзерів могла колись зародитися життя.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X