Вчені NASA виявили можливу "колиску життя" на Марсі

10 жовтня 2017, 07:03
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Планетологи вважають, що в Південній півкулі Марса на дні теплих вулканічних озер під дією викидів гейзерів могло колись зародитися життя

До таких висновків вчені прийшли, коли вивчили знімки, які зробив апарат Mars Reconnaissance Orbiter, пише Daily Mail.

Знімки показують родовища корисних копалин на дні прадавнього озера. Вважається, що вони є залишками підводних вулканів, віком майже чотири мільярди років, які забезпечили б ідеальні умови для розвитку найпростіших організмів. Дослідники NASA говорять, що відкриття дає ключ до "можливої колиски життя".

Відео дня

Дослідники вивчили мінеральний склад дна в районі так званої западини Ерідана. Вважається, що в далекому минулому западина була великим озером. Судячи з усього, в цьому озері була велика кількість гейзерів, що покрили дно западини Ерідана великими каменями. Ці породи містять великі кількості заліза, магнію, калію і інших елементів, які вважаються критично важливими для зародження життя.

"Навіть якщо ми ніколи не знайдемо докази того, що там було марсіанське життя, ця місцевість може розповісти нам про тип середовища, в якому життя, можливо, почалося на Землі. Вулканічна активність в поєднанні зі стоячою водою створювали умови, які, ймовірно, були схожі з умовами на Землі приблизно в той же самий час, коли на Землі зароджувалося життя", - сказав Пол Найлс з космічного центру Джонсона NASA в Х'юстоні, штат Техас.

Раніше НВ повідомляло, що геофізики з Канади і США пояснили наявність водойм на поверхні Марса три мільярди років тому. Приблизно в цей час на Марсі протягом декількох сотень тисяч років був період потепління, пов'язаний з утворенням парникових газів.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X