Вчені розповіли, коли і як на Марсі зникли моря

3 жовтня 2017, 10:35
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Геофізики з Канади і США пояснили наявність водойм на поверхні Марса три мільярди років тому

Приблизно в цей час на Марсі протягом декількох сотень тисяч років був період потепління, пов'язаний з утворенням парникових газів, пише The Verge.

Цей період був тісно пов'язаний з формуванням теплої і щільної газової оболонки. Дані умови, як показали вчені, могли бути викликані викидами з літосфери планети газу метану. Після появи метанової атмосфери на планеті утворилася мережа річок і морів, яка покривала значну частину поверхні, деякі сухі русла помітні з орбіти навіть зараз.

Відео дня

Однією з причин вивільнення метану з літосфери в атмосферу вчені називають варіації кута нахилу осі власного обертання Марса відносно площини його околосолнечной орбіти.

До подібних висновків учені дійшли в результаті комп'ютерного моделювання. "Це, напевно, найбільша слабкість нашої моделі. Всі наші докази непрямі", - визнають дослідники.

Потепління чергувалися з похолоданнями, причиною настання останніх називається втрата атмосферою метану. Саме в ці періоди зменшувалися і зникали моря на Марсі.

Раніше вчені припускали, що марсіанські вулкани могли б викидати достатньо парникових газів, щоб нагріти планету і розтопити лід. Але вулкани не могли стати причиною глобального потепління, яке тривало багато тисяч років. Астероїди б нагрівали планету ще менше часу. Таким чином, гіпотеза про метан здається зараз найбільш вірогідною.

Раніше НВ повідомляло, що Об'єднані Арабські Емірати побудують місто для імітації життя на Марсі. Це поселення стане найбільшою симуляцією, яка забезпечує реалістичну імітацію умов життя на поверхні планети. Місто буде складатися з декількох куполів, в яких розмістяться всі необхідні для освоєння іншої планети елементи.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X