Палеонтологи знайшли кістки попередника тиранозавра

31 березня 2017, 10:56
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Вчені виявили новий вид хижих динозаврів, який жив приблизно 75 мільйонів років тому

Ящір отримав видову назва Daspletosaurus horneri, повідомляється в журналі Nature.

За даними дослідників з Австралії і США, у висоту динозавр нового виду досягав 2,2 метра, в довжину — дев'ять метрів. Він пересувався на двох ногах і також був небезпечним хижаком. Зазначимо, що тиранозавр, який з'явився на кілька мільйонів років пізніше, мав довжину до 12,5 метрів, у висоту досягав 4 метрів, а важив близько 6-7 тонн.

Відео дня

Особливо добре збереглися череп і щелепа цього представника нового виду динозаврів. Завдяки цьому, вчені змогли показати, що морда D. horneri була покрита плоскими ороговілими лусочками. Крім того, на черепі знайшли сліди отворів для виходу судин і нервових волокон. Таким чином, ороговіле покриття морди було дуже чутливим, як у сучасних крокодилів.

"Тиранозаври з'являються у всіх засобах масової інформації, від музеїв до голлівудських блокбастерів. Це, можливо, робить їх найбільш знаковими динозаврами в сучасній культурі. Парадоксально, що зовнішній вигляд морди тиранозавра особи не був ретельно вивчений, незважаючи на наявність добре збережених скам'янілостей. Питання про покриви морди динозаврів має вирішальне значення для розуміння еволюційної появи дзьоба", - відзначають вчені в своїй статті.

Додамо, що назву Daspletosaurus horneri викопний ящір отримав на честь палеонтолога Джека Хорнера, який широко відомий своєю участю в постановці фільму "Парк юрського періоду".

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X