Палеонтолог: Вчені неправильно оцінювали стать динозаврів

30 березня 2017, 20:16
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Дослідник Джордан Маллон запропонував незвичайний підхід до дослідження викопних останків

Науковець з Канади заявляє, що у нас занадто мало кісток динозаврів, щоб зрозуміти, якої статі насправді були ці рептилії, пише Science Alert.

На думку Джордана Маллона, дослідники, можливо, поспішили в своїх оцінках статі динозаврів на основі розміру і форми їх кісток. Вчений не спростовує дані попередніх досліджень, а лише стверджує, що у вчених було занадто мало матеріалу, щоб стверджувати, що вони точно визначили стать вимерлою рептилії. "По суті, ми маємо справу з неперевіреними гіпотезами", - пояснює Маллон.

Відео дня

Статистичний аналіз представлених у публікаціях даних показує, що у деяких динозаврів могло і не бути відмінностей у зовнішності в залежності від статі. Якщо для так званих оперених динозаврів самок можна виявити завдяки структурам кісток, схожим на такі ж структури у сучасних птахів, то для багатьох більш давніх видів такої можливості у вчених поки немає.

"Я не кажу, що у динозаврів не було статевого диморфізму, я лише кажу, що немає ніяких викопних доказів цього", – підкреслив Маллон.

Раніше НВ повідомляло, що в кінці 2016 року вперше в історії вчені знайшли муміфіковану частину скелета динозавра.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X