Палеонтолог: Вчені неправильно оцінювали стать динозаврів

Наукпоп

30 березня 2017, 20:16

Палеонтолог: Вчені неправильно оцінювали стать динозаврів

Палеонтолог: Вчені неправильно оцінювали стать динозаврів - фото

Ілюстрація: pixabay.com

Підлогу динозавра визначити складніше, ніж вважали раніше

Дослідник Джордан Маллон запропонував незвичайний підхід до дослідження викопних останків

Науковець з Канади заявляє, що у нас занадто мало кісток динозаврів, щоб зрозуміти, якої статі насправді були ці рептилії, пише Science Alert.

На думку Джордана Маллона, дослідники, можливо, поспішили в своїх оцінках статі динозаврів на основі розміру і форми їх кісток. Вчений не спростовує дані попередніх досліджень, а лише стверджує, що у вчених було занадто мало матеріалу, щоб стверджувати, що вони точно визначили стать вимерлою рептилії. "По суті, ми маємо справу з неперевіреними гіпотезами", - пояснює Маллон.

Статистичний аналіз представлених у публікаціях даних показує, що у деяких динозаврів могло і не бути відмінностей у зовнішності в залежності від статі. Якщо для так званих оперених динозаврів самок можна виявити завдяки структурам кісток, схожим на такі ж структури у сучасних птахів, то для багатьох більш давніх видів такої можливості у вчених поки немає.

"Я не кажу, що у динозаврів не було статевого диморфізму, я лише кажу, що немає ніяких викопних доказів цього", – підкреслив Маллон.

Раніше НВ повідомляло, що в кінці 2016 року вперше в історії вчені знайшли муміфіковану частину скелета динозавра.


Телеграм НВ

Підпишіться на наш канал у Телеграм. Там ми публікуємо термінові новини та найцікавіші історії дня України та світу.

Підписатися