Розміром зі стадіон. Неподалік Землі пролетів величезний астероїд
Сьогодні вранці біля Землі пролетів астероїд діаметром від 250 до 570 метрів. Цей космічний об'єкт приблизно в 10 разів більший, ніж астероїд, який згорів у небі над Челябінськом у 2013-му.
Вранці 6 червня приблизно о 6:20 за київським часом на максимальну відстань до Землі наблизився астероїд 2002 NN4, діаметр якого оцінюють у проміжку між 250 і 570 метрами.
Астероїд пролетів на безпечній відстані від нашої планети приблизно у 5,2 млн км. Це в 13 разів більше, ніж відстань від Землі до Місяця.
Проте зближення такого астероїда з Землею було б надзвичайно небезпечним. Коли взимку 2013-го 17-метровий астероїд вагою близько 10 тис. тонн згорів в атмосфері над Росією і Казахстаном, це викликало серію ударних хвиль, які на поверхні Землі заподіяли шкоду близько 1500 людям.
Астрономи заявляють, що виявлений об'єкт 2002 NN4 доволі тьмяний і його яскравість приблизно дорівнює яскравості карликової планети Плутон, яка розташована на задвірках Сонячної системи.
Американська аерокосмічна адміністрація NASA здійснює контроль за астероїдами у небі за допомогою мережі партнерських телескопів. Фахівці постійно сканують небо на предмет потенційно небезпечних навколоземних астероїдів.
Як уже писав НВ, в NASA планують запустити 500-кілограмовий апарат DART влітку 2021 року назустріч парі астероїдів Дідім, які розташовані на орбіті Сонця.
На швидкості понад 6 км/с DART повинен буде зіткнутися зі 163-метровим астероїдом Дідім Б, який кружляє навколо ще більшого астероїда.
Зіткнення відбудеться у вересні 2022, коли астероїди Дідім вперше за 20 років максимально наблизяться до Землі, — тоді відстань до них складе близько 6,6 млн км.
У NASA кажуть, що існує близько 74 потенційно небезпечних об'єктів, які можуть вдарити по нашій планеті, і місія DART покаже, чи можливо нейтралізувати один з небезпечних астероїдів.
Головною проблемою залишається виявлення небезпечних об'єктів: іноді астрономи дізнаються про наближення космічних каменів всього за кілька годин до їх потрапляння на Землю.
Доказом цього стали нещодавні падіння астероїдів у Чилі, Африці та Росії, які вчені не могли передбачити завчасно.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.