Пухнастий хвіст. Вчені виявили два нових види ссавців

9 листопада 2020, 13:24

Дані ДНК показали, що одне з австралійських сумчастих — великий літаючий посум — насправді є трьома окремими видами.

Великий посум харчується листям евкаліпта, як і коала. Але на відміну від коали, більш великий посум може парити від дерева до дерева, як білка-летяга, пояснили біологи.

Відео дня

Ця нічна тварина мешкає майже по всьому східному узбережжю Австралії: від штату Вікторії на півдні до північних частин штату Квінсленд. Широту ареалу разом з різними морфологічними відмінностями, зазначеними між особинами в різних частинах країни, призвели до припущень, що можливо, це кілька видів тварин. Але для перевірки гіпотези був потрібний аналіз ДНК.

«Деякий час були припущення, що існує більше одного виду великих посумів, але тепер у нас є докази з їх ДНК. Це повністю змінює наше уявлення про них», — каже кандидат наук Деніз МакГрегор з Університету Джеймса Кука.

У новому дослідженні МакГрегор і її команда використовували інструмент генотипування під назвою Diversity Array Technology (DArT) для аналізу зразків тканин, узятих у більш ніж 50 дорослих літаючих посумів, що живуть в декількох регіонах Австралії, і результати підтвердили: існує кілька видів літаючих посумів.

На додаток до виду Petauroides volans, який вважався єдиним представником роду Petauroides, команда стверджує, що існує ще два види цих істот, які раніше вважали підвидами. Три ці види становлять три різні популяції уздовж східного узбережжя Австралії: Petauroides volans (південні регіони), Petauroides armillatus (центральні) і Petauroides minor (північні).

«Біорізноманіття Австралії стало набагато багатше. Не кожен день відкриваються нові ссавці, не кажучи вже про два нових вида», — говорить співавтор роботи, еколог Ендрю Крокенбергер.

Раніше НВ писав, що найшвидші пінгвіни планети виявилися чотирма різними видами. Британські орнітологи вважають, що субантарктичних пінгвінів Pygoscelis papua потрібно розділити на чотири види залежно від умов проживання.

Субарктичні пінгвіни з латинською назвою Pygoscelis papua, які є найшвидшими з пінгвінів, досягаючи при плаванні під водою швидкості 36 км / ч., Живуть в різних широтах південної півкулі і в даний час діляться на два підвиди — P. p. ellsworthi і P. p. papua. Вчені пропонують підвищити ці підвиди до статусу видів і також відокремити від них ще два види.

Автори роботи використовували дані генома, щоб створити еволюційне дерево, щоб зрозуміти відносини між різними популяціями. Коли вони об'єднали ці дані з вимірами музейних зразків кожної з популяцій, вони виявили чіткі фізичні і генетичні відмінності між чотирма популяціями.

Чотири види субарктичних пінгвінів виглядають дуже схоже, але не схрещуються між собою і пристосувалися жити в істотно різних середовищах існування.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X