Нова небезпека. У Канаді глобальне потепління викликало зсуви

4 квітня 2019, 13:21

Згідно з новим дослідженням, зсуви, викликані таненням вічної мерзлоти на канадському арктичному острові, збільшилися більш ніж в 60 разів з 1984 року.

Вчені запевняють, що навіть "одне тепле літо може мати дуже тривалий ефект", повідомляє канадське видання CBC .

Дослідники з Університету Оттави виявили, що кількість відлиг на арктичному острові Бенкс зросла з 63 до 4077 за 30 років.

Відео дня

Ці дослідники прогнозують, що на основі тих же помірних сценаріїв потепління клімату, які використовуються Міжнародною групою експертів зі зміни клімату, число зсувів буде збільшуватися. Згідно з дослідженням, в період між 2075 і 2085 роками на острові Бенкс могло спостерігатися 10000 нових зсувів.

Дослідник вічної мерзлоти і автор дослідження Антоні Левкович каже, що навіть одне тепле літо може різко збільшити кількість зсувів. Більше 85 відсотків зсувів сталося після теплого літа 1998, 2010, 2011 і 2012 роках. Дослідження також показує, що за цей період з острова Бенкс було втрачено 100 млн тонн льоду.

"Зараз у нас є дуже переконливі свідоцтва того, що надзвичайно тепле літо серйозно вплине в тих районах, де вже багато грунтового льоду", - підкреслюють вчені.

Вони прийшли до такого висновку, аналізуючи високоякісні знімки поверхні острова Бенкс, розташованого біля берегів моря Бофорта на північному заході Канади, отримані різними кліматичними супутниками в проміжок між 1984 і 2016 роками.

Додамо, раніше вчені назвали ще один несподіваний ризик танення льодовиків . Льодовики на Евересті і в інших регіонах тануть, і на поверхню з'являються мертві тіла, а також бактерії і віруси, які викликають небезпечні захворювання.

Згідно з дослідженням, опублікованим в PNAS, у вічній мерзлоті Арктики був виявлений вірус віком 30 000 років, що викликає стурбованість з приводу того, що підвищення температури може призвести до зростання смертельних архаїчних захворювань.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X