Небезпечне потепління. Вчені назвали несподіваний ризик танення льодовиків

24 березня 2019, 12:08
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Льодовики на Евересті і в інших регіонах тануть, і на поверхню з'являються мертві тіла, а також бактерії і віруси, які викликають небезпечні захворювання.

Так, на Евересті експедиції починають виявляти трупи альпіністів, які намагалися піднятися на гору, пише Science Alert.

"Через глобальне потепління крижаний покрив і льодовики швидко тануть. Ми прибрали трупи деяких альпіністів, які померли в останні роки, але старі, які залишалися похованими, тепер виходять на поверхню", - заявив колишній президент непальських альпіністської асоціації Анг Черінг Шерпа.

Відео дня

Танення льодовиків є зростаючою проблемою не тільки на горі Еверест, але і у всьому світі. За даними Національного центру даних США по снігу і льоду, з початку двадцятого століття кількість льодовиків швидко зменшилася - кілька крижаних шапок, льодовиків і шельфових льодовиків були повністю знищені. Наприклад, число льодовиків в Національному парку США Глейшер, створеному в 1910 році, скоротилося з 150 до приблизно 30.

Відступаючий лід оголив обидві жахливі таємниці - мертві тіла і стародавні хвороби.

Згідно з дослідженням, опублікованим в PNAS, у вічній мерзлоті Арктики був виявлений вірус віком 30 000 років, що викликає стурбованість з приводу того, що підвищення температури може призвести до зростання смертельних архаїчних захворювань.

Зміни клімату призводять до танення грунтів в районах вічної мерзлоти. які були заморожені протягом тисяч років, і в міру танення грунтів на поверхню виходять стародавні віруси і бактерії, які оживають і повертаються до життєдіяльності.

Замерзла земля - ідеальне місце для того, щоб бактерії залишалися живими протягом тривалих періодів часу, можливо, мільйони років. Це означає, що лід, який тане, потенційно може відкрити свого роду ящик Пандори з хворобами.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X