Нервові рослини і корабель капітана Кука

23 вересня 2018, 18:00
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

На цьому тижні вчені виявили аналог нервової системи у рослин, визначили нові властивості антиматерії і назвали ймовірну причину смерті художника Караваджо.

1 І у рослин є почуття

Рослини виявилися здатні передавати інформацію про погрози за допомогою системи, яка нагадує нервову систему тварин. Основну роль в передачі інформації відіграє зміна кількості кальцію.

Відео дня

Рослини, які часто сприймаються як інертні, динамічно реагують на погрози, створюючи відповіді для боротьби з майбутніми атаками. Наприклад, вони можуть поступово змінювати свої захисні функції, приміром, вивільняючи летючі речовини, які лякають комах. Таким чином, кальцій призводить до змін в біохімії рослин.

Вчені опублікували спеціальний ролик, в якому показали, як флуоресцентні білки переміщаються по рослині з пошкодженої ділянки зі швидкістю близько 1 мм/с. Це набагато повільніше, ніж сигнали тварин - вони передаються зі швидкістю до 120 м/с.

2 Європейські фізики провели перший в своєму роді експеримент з антиматерією

Дослідники підтвердили, що антиматерія володіє аналогічними хвильовими властивостями, як і звичайна речовина. Піддослідним матеріалом, а точніше антіматеріалом, стали позитрони (античастинки електрона) з радіоактивного ізотопу натрій-22.

Результати експерименту показали, що антиматерія поводиться так само, як і матерія: поодинокі частинки антиречовини є хвилями і інтерферують самі з собою.

Згідно вченим, незважаючи на те, що тест не визначив ніяких аномалій, подальші дослідження можуть привести до створення надчутливих пристроїв, які допоможуть виміряти невідомі гравітаційні взаємодії матерії і антиматерії. Якщо вчені в майбутньому зможуть довести різну поведінку матерій, - Стандартна модель фізики піддасться істотним змінам, а уявлення про речовину і антиречовину в нашому світі доведеться переглянути в цілому.

3 Дослідники з'ясували, що знаменитий художник Караваджо помер від сепсису

Вчені виявили, що причиною смерті знаменитого італійського художника Мікеланджело Мерізі да Караваджо став золотистий стафілокок. Ці бактерії потрапили в рани художника і викликали сепсис.

Рештки художника були знайдені в 2010 році, серед кісток була і щелепа Караваджо. Дослідники вивчили пульпу зубів з цієї щелепи і виявилося, що найбільш імовірною причиною смерті Караваджо був сепсис, викликаний бактеріями Staphylococcus aureus. Справа в тому, що аналіз зубів виявив наявність тільки одного патогена - Staphylococcus aureus.

Вчені багато років намагалися знайти пояснення загадкової смерті Караваджо. Наприклад, висловлювалися припущення про отруєння свинцем, про сонячний удар або про отруєння несвіжою їжею.

4 Телескоп TESS відкрив свої перші екзопланети

Космічний телескоп NASA TESS виявив дві екзопланети приблизно за дві доби. Більш того, супутник, запущений в квітні, вже визначив щонайменше 73 зірки, навколо яких можуть обертатися екзопланети.

Перша виявлена ​​телескопом екзопланета π Men c знаходиться в системі яскравої зірки Пі Столовою Гори (π Mensae), яка відноситься до класу жовтих карликів і розташована на відстані близько 60 світлових років від Землі. Оцінка маси для π Men c становить близько 4,9 маси Землі.

Друга планета трохи більше, ніж Земля, вона обертається навколо LHS 3844, карликової зірки класу М в 49 світлових роках звідси, кожні 11 годин. Знахідка охарактеризована як "гаряча Земля".

5 Біля узбережжя США знайшли легендарний корабель капітана Кука

Археологи з Rhode Island Marine Archaeology Project (RIMAP) оголосили про ймовірне виявлення уламків корабля "Індевор", першого корабля британського першовідкривача капітана Джеймса Кука.

"RIMAP спільно з Австралійським національним морським музеєм визначила ймовірне місце в гавані Ньюпорт, в якому може бути "Індевор", - йдеться в заяві археологів.

На їхню думку, після навколосвітньої подорожі "Індевор" був перейменований в "Лорда Сандвіча" і став судном для перевезення військ. Під час Війни за незалежність США він був потоплений британським флотом біля гавані Ньюпорта. Спочатку було визначено 13 можливих місць затоплення "Індeвopa". Після 25-річного археологічного дослідження цього району, вчені змогли заявити, що кораблем "Лорд Сендвіч" можуть бути "один або два" об'єкта.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X