Новий телескоп TESS відкрив свої перші екзопланети

21 вересня 2018, 12:00

Космічний телескоп NASA TESS виявив дві екзопланети приблизно за дві доби.

Більш того, супутник, запущений в квітні, вже визначив щонайменше 73 зірки, навколо яких можуть обертатися екзопланети, пише New York Times.

Перша виявлена ​​телескопом екзопланета π Men c є в системі яскравої зірки Пі Столової Гори (π Mensae), яка належить до класу жовтих карликів і розташована на відстані близько 60 світлових років від Землі. Оцінка маси для π Men c становить близько 4,9 маси Землі. Раніше вже було відомо, що навколо зірки, з періодом в 5,7 років звертається газовий гігант π Men b з масою близько 10 мас Юпітера.

Відео дня

Ця планета офіційно стане першим відкриттям TESS, зробленим під час дворічної місії з пошуку потенційно населених планет. Незабаром після цього відкриття TESS виявив другу за два дні планету, гідну уваги вчених.

"Друга планета-кандидат виявлена! Трохи більше, ніж Земля, ця планета обертається навколо LHS 3844, карликової зірки класу М в 49 світлових роках звідси, кожні 11 годин", - наголошується в повідомленні NASA в Twitter. Знахідка охарактеризована як "гаряча Земля".

"Відкриття планети земного типу навколо прилеглого до нас карлика під час першого сектора спостереження TESS передбачає, що в перспективі на нас чекають яскраві відкриття. Варто пам'ятати, що 90 відсотків неба ще не були оглянуті ні TESS, ні Kepler", - відзначили дослідники місії TESS.

Космічний телескоп TESS називають заміною телескопа Kepler, який майже повністю виробив свій ресурс. TESS був запущений в космос в квітні 2018 року і призначений для пошуку екзопланет методом транзитної фотометрії, він відстежує зміну блиску зірки під час проходження планети по її диску.

Раніше НВ повідомляло, що супутник Transiting Exoplanet Survey Satellite (TESS) сфотографував яскраву зірку R Doradus однієї зі своїх камер у вівторок, 7 серпня. Ця зірка настільки яскрава, що створює низку засвічених пікселів на знімку.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X