Космічний телескоп TESS передав на Землю свій перший знімок

18 вересня 2018, 13:32

Супутник Transiting Exoplanet Survey Satellite (TESS) сфотографував яскраву зірку R Doradus однієї зі своїх камер у вівторок, 7 серпня.

Ця зірка настільки яскрава, що створює ряд засвічених пікселів на знімку, повідомляється на офіційному сайті NASA.

TESS оснащений чотирма телескопами з матрицями роздільною здатністю 16,8 мегапікселів, кожен з яких має поле зору 24 на 24 градуси.

Відео дня

"У море зірок, наповнених новими світами, TESS закидає широку мережу і буде збирати перспективні планети для подальшого вивчення. Цей перший науковий знімок показує можливості камер TESS", - сказав Пол Герц, директор відділу астрофізики в штаб-квартирі NASA у Вашингтоні.

Космічний телескоп TESS називають заміною телескопа Kepler, який майже повністю відробив свій ресурс. TESS був запущений в космос в квітні 2018 року і призначений для пошуку екзопланет методом транзитної фотометрії, він відстежує зміну блиску зірки під час проходження планети по її диску.

Камери TESS, спроектовані і виготовлені лабораторією Лінкольна Массачусетського технологічного інституту в Лексінгтоні, Массачусетсі і Інституті MIT Kavli, контролюють великі смуги неба, щоб шукати так звані транзити, тобто сліди проходу планети на тлі зірки. Такий прохід викликає регулярне падіння яскравості зірки.

TESS проведе за два роки моніторинг 26 секторів неба, по 27 днів кожен. Протягом першого року роботи супутник вивчатиме 13 секторів, що складають південне небо. Потім TESS звернеться до 13 секторів північного неба, щоб провести друге річне дослідження.

Раніше НВ повідомляло, що телескоп Kepler вийшов з режиму "сплячки", в який його відправили в липні, і почав нову кампанію з пошуку екзопланет. Робота телескопа триватиме до вичерпання запасів палива.

"Після виходу з режиму сну конфігурація космічного корабля була змінена через незвичайну поведінку одного з двигунів. Попередні дані вказують на те, що характеристики телескопа можуть трохи погіршуватися", - зізналися в NASA.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X