Ламаючи фізику. Вчені визначили нові властивості антиматерії
Європейські фізики провели перший у своєму роді експеримент з антиматерією. Робота може стати основою для вивчення раніше невідомих гравітаційних явищ.
«Якщо квантова механіка вас не вразила до глибини душі, значить, ви її ще не зрозуміли», — саме так говорив один з батьків квантової механіки, датський фізик-теоретик Нільс Бор.
Дійсно, чим більше людина намагається вивчити докладний будова фізичного світу — тим більше вона усвідомлює, що абсолютно нічого у цьому не тямить.
Навіть незначні знання про різноманітні квантові теорії заважають жити мільйонам людей, — тим не менш, вчені продовжують пошуки рішень, які могли б описати нашу реальність.
Одне з серйозних відкриттів у цій сфері нещодавно зробили фізики з Італії та Швейцарії.
Дослідники підтвердили, що антиматерія володіє аналогічними хвильовими властивостями, як і звичайна речовина.
Перевірка квантово-механічних характеристик антиматерії стала можлива завдяки італійській Лабораторії наноструктурної епітаксії і кремнієвої спінтроніки, а результати першого подібного експерименту з антиречовиною опублікували в базі даних arxiv.org.
Піддослідним матеріалом, а точніше антиматеріалом, стали позитрони (античастинки електрона) з радіоактивного ізотопу натрій-22.
Фізики вперше провели відомий дослід Юнга — так званий експеримент на подвійних щілинах — з антиматерією, розігнавши її до певної енергії і пропустивши крізь інтерферометр Талбота-Лау.
Інтерферометр — вимірювач зменшення або збільшення амплітуди електромагнітних хвиль — складався з двох отворів і детектора, який вловлював випромінювання від вивільнених позитронів.
Пристрій отримував різні амплітуди хвиль протягом 120−200 годин, через малу інтенсивність пучків позитронів, які створювалися при розпаді радіоактивних елементів.
Результати експерименту показали, що антиматерія поводиться точно так само, як і матерія: поодинокі частинки антиречовини є хвилями і інтерферують самі з собою.
Згідно вченим, попри те, що тест не визначив ніяких аномалій, подальші дослідження можуть привести до створення надчутливих пристроїв на основі інтерферометра Талбота-Лау, які допоможуть виміряти невідомі гравітаційні взаємодії матерії і антиматерії.
Як уже писало НВ, асиметрія матерії і антиматерії є однією з найголовніших загадок сучасної науки.
Єдине дослідження, яке дозволило встановити можливі відмінності між матерією і антиматерією та пояснити чому в сучасному Всесвіті майже немає антиматерії, здійснила міжнародна група вчених, завдяки експериментам на Великому адронному колайдері декілька років тому.
Фізики проаналізували дані і прийшли до висновку, що розпад однієї з груп елементарних частинок — лямбда-баріонів — не відповідає розпаду своїх античастинок — анти-лямбда-баріонів.
Статистика розпаду античастинок лямбда-баріонів відрізнялася від розпаду звичайних частинок цієї групи на 10%-20%, що дає підстави для доказів різних законів фізики для матерії і антиматерії у нашому Всесвіті.

Якщо вчені в майбутньому зможуть довести різну поведінку матерій, — Стандартна модель фізики піддасться істотним змінам, а уявлення про речовину і антиречовину в нашому світі доведеться переглянути в цілому.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.