Не британці. Вчені назвали стародавніх людей, які могли побудувати Стоунхендж

20 квітня 2019, 11:20
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Експерти з Музею природознавства в Лондоні досліджували, хто міг побудувати Стоунхендж.

Вчені з Великої Британії припустили, що будівельниками Стоунхенджа близько 5 тис. років тому могли бути вихідці із сучасної Туреччини, повідомляє NBC News.

Спочатку вчені досліджували ДНК решток людей, що займалися землеробством в період неоліту - від 6 тис. до 4,5 тис. років тому. Але автор роботи Селіна Брейс заявила, що результати їх дослідження можна співвіднести і з будівництвом Стоунхенджа.

Відео дня

За словами Брейс, Стоунхендж був побудований не тими, хто прийшов на острів у період раннього неоліту, а їх спадкоємцями дещо пізніше. Команда Селіни Брейс проаналізувала ДНК 47 людей з періоду неоліту і 6 людей більш пізнього мезоліту (близько 11,6 тис. років тому), які вони знайшли у Великій Британії.

Дослідники порівняли дані з даними ДНК землеробів у Європі, що жили в цей же період. Виявилося, що генетичний код древніх людей, які жили на території сучасної Англії, збігається з кодом вихідців з Європи. А точніше - вихідців Егейського узбережжя або сучасної Туреччини.

Ймовірно, жителі Східної Європи мігрували на Британські острови в період неоліту, де почали займатися землеробством. "Ми знали, що сільське господарство поширилося зі сходу, але Велика Британія - це кінець шляху, після цього більше нікуди йти. У нас були дебати про те, як фермерство з'явилося там: принесли його до Великобританії мігранти, або це було запозичення ідей, коли завойовники побачили це по всій Європі і почали займатися сільським господарством самостійно", - говорить Селіна Брейс.

Нагадаємо, півроку тому дослідники з Оксфордського університету заявили, що відомі блакитні камені Стоунхенджа могли транспортувати більше ніж за 200 км від їх сучасного місцезнаходження.

Вчені припустили це, ґрунтуючись на аналізі рештків похованих біля Стоунхенджа людей. Як мінімум 10 з 25 похованих були з західного узбережжя Великобританії - Уельсу. Судячи з їх хімічного складу, камені таємничого вівтаря також перенесли звідти.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X