На Марс спробують посадити ще один апарат

12 жовтня 2016, 09:46
Російські та європейські вчені спробують відправити посадковий модуль з орбіти на Червону планету

Спільна місія Європейського космічного агентства і Роскосмосу прибуває на Марс наступного тижня, пише видання Hi-news.

Екзомарс (ExoMars) — це астробиологическая місія, призначена для пошуку геологічній і біологічній активності на Марсі. На орбіту Червоної планети вона вийде 19 жовтня. По досягненні два компоненти місії — науковий орбітальний апарат Trace Gas Orbiter і посадковий модуль "Скіапареллі" — вирушать різними дорогами. TGO вийде на низьку орбіту і почне сканувати марсіанську атмосферу на предмет метану, водяної пари та інших залишкових газів. "Скіапареллі", тим часом, спробує в цілості й схоронності дістатися до поверхні Марса.

Відео дня

Сісти на Марс важко, поки що це вдавалося тільки зондах NASA. У 60-х і 70-х роках Радянський Союз відправив кілька зондів на Червону планету, всі вони розбилися і загинули незабаром після падіння або зникли з радарів. У 2003 році посадковий модуль ЄКА Beagle 2 сів на поверхню, але його сонячні панелі не розкрилися і контакт із Землею був втрачений.

16 жовтня "Скіапареллі" і TGO розділяться. Ще через три дні посадковий модуль увійде в атмосферу Марса. Якщо все піде за планом, "Скіапареллі" розгорне гальмівний парашут, а потім активує двигуни. При цьому він буде збирати інформацію, щоб охарактеризувати структуру марсіанської атмосферу і передбачуване місце посадки.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X