Дослідники знайшли новий вид «вибухових» мурах, про який раніше і не здогадувалися
Під час експедиції на острів Борнео в Південно-Східній Азії вчені виявили 15 різних видів «вибухових» мурах, включаючи один раніше невідомий науці. Новий вид отримав назву Colobopsis explodens і став модельним, тобто тим, який будуть вивчати надалі.
Вчені вже давно вивчають мурах, а ті не втомлюються дивувати — вони вміють кооперуватися, щоб перетягувати важкі об'єкти, забирати поранених з «поля бою» і навіть будувати вежі зі своїх тіл. Зараз же ми поговоримо про мурах-камікадзе, які приносять себе в жертву заради того, щоб вижили їхні родичі — так звані «мурахи, які вибухають».
Наука про них дізналася ще на початку ХХ століття, для них навіть була створена особлива видова група — Colobopsis cylindrica. Останній новий вид цих мурах був задокументований в 1935 році, пише Gizmodo. Але нещодавно вчені змогли все ж таки знайти нових представників мурах-камікадзе — в результаті дослідження, опублікованого в журналі ZooKeys, були виявлені Colobopsis explodens.
Дослідники також називають їх «жовтий слиз», адже саме його виділяють мурахи, коли «вибухають». Роблять вони це для захисту своїх родичів — коли до них наближається хижак, робочі (щось на зразок нижчої касти серед мурах) розривають своє тіло, розбризкуючи навколо себе секрет.
Також дослідники знайшли ще одну цікаву касту цих мурах — воротар. Їхня роль — заткнути вхід в нору в разі небезпеки своєю головою.

Дослідники також простежили, чим харчуються «вибухові» мурахи — це водорості, мох, гриби, мертві комахи, фрукти і риба. Далі вони планують вивчити їхню поведінку, хімічний профіль, еволюцію, анатомію і мікробіологію.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.