Минулий місяць встановив нові температурні рекорди

17 червня 2016, 16:03
Минулого місяця температура повітря в світі була на 0,87-0,93°C вище середнього показника минулого століття. 20 метеостанцій по всьому світу зафіксували рекордно високу температуру за всю історію спостережень

За даними американського Національного управління океанічних і атмосферних досліджень (NOAA), в минулому місяці температура в світі була на 0,87 °C вище середнього показника за XX століття. NASA називає іншу цифру – 0,93 °C. Експерти обох організацій відзначають, що травень став першим місяцем з осені минулого року, коли температура повітря була менш ніж на 1°C вище середніх показників.

Відео дня

"Анормальность – це нова норма", - прокоментував ситуацію, що спостерігалася в минулому місяці, Девід Карлсон із Всесвітньої програми з кліматичних досліджень.

У ряді країн світу, підвищення температури було куди більш істотним. Приміром, у Фінляндії температура була на 3-5°C вище звичайних травневих показників. В Австралії спостерігалася найбільш тепла осінь за всю історію спостережень. Температура повітря була на 1,86°C вище середнього показника. 20 метеостанцій по всьому світу зафіксували рекордно високу температуру в травні за всю історію спостережень.

В Арктиці через високу температуру істотно скоротилася площа льодів. У травні вона склала 12 мільйонів квадратних кілометрів, що більш ніж на мільйон квадратних кілометрів менше норми. Експерти вважають, що в цьому році площа льодів в Арктиці скоротиться до рекордно низької позначки, а кембриджський професор Пітер Уодхэмс запевняє, що вони зовсім зникнуть.

"Клімат в цьому році дає привід для тривоги, - говорить Девід Карлсон. – Особливо турбують стрімкі зміни в Арктиці. Що станеться, якщо вони вплинуть на всю земну кулю? Чи збережуться темпи змін, чи прискоряться? Ми вступили на незвідану територію".

Показати ще новини
Радіо NV
X