Танення арктичних льодів досягло рекордної позначки

8 червня 2016, 12:24
Минулого місяця площа льодів в Північному Льодовитому океані опинилася на рекордно низькому рівні. Кліматологи побоюються, що до вересня цей показник виявиться найнижчим в історії

Минулого місяця площа льодів в Арктиці склала 12 мільйонів квадратних кілометрів. Такі дані наводить американський Національний центр обробки даних снігу і льоду (NSIDC). Це на півмільйона квадратних кілометрів менше, ніж у травні 2004-го, коли був встановлений минулий рекорд для цього місяця. У середньому, площа льодів в травні буває більш ніж на мільйон квадратних кілометрів більше.

Відео дня

Все вказує на те, що в 2016-му площа льодів буде найнижчою в історії спостережень із супутників. Пік танення буде спостерігатися у вересні. Минулий рекорд був встановлений у вересні 2012. Проте в нинішньому році процес танення випереджає графік чотирирічної давності на 2-4 тижні. У травні площа льодів відповідала показникам червня 2012-го.

"Ми ніколи не бачили нічого подібного, - говорить директор NSIDC Марк Серрезе. – Це набагато перевищує попередній рекорд, і ми приблизно на місяць випереджаємо темпи, які спостерігалися у 2012-му".

NSIDC також опублікував знімок NASA, на якому зображено Море Бофорта біля північного узбережжя Канади. На знімку видно велику ділянку води, що відокремлює берег від арктичних льодів.

NASA/GSFC
NASA/GSFC Фото:

Травневий рекорд був обумовлений небувало високою температурою повітря у регіоні. Минулого місяця вона була на 2-3 градуси Цельсія вище середнього показника за 1981-2010 роки. Підвищення температури спостерігалося не тільки в Арктиці, але і у всьому світі.

За даними вчених Алабамскго університету в Хантсвіллі, минулий місяць став другим найспекотнішим травнем в історії спостережень. Температура повітря була на 0,55 градусів Цельсія вище середнього показника за 30 років. Це лише на 0,11 градусів менше, ніж у травні 1998-го, коли був встановлений минулий рекорд.

Показати ще новини
Радіо NV
X