Кривава математика. Вчені з'ясували, хто помре в фіналі Гри престолів

27 січня 2019, 08:00

Телесеріал Гра престолів відомий своєю непередбачуваною розв'язкою та частими вбивствами головних персонажів. Австралійські вчені з'ясували, хто з героїв, найімовірніше, помре наступним.

Торік НВ писало, як сучасні просунуті технології вибирають нам кіногероїв. Виявляється, ще з початку 2000-х, голлівудські кіностудії прописують сценарії для деяких фільмів, покладаючись на штучні нейромережі та складні математичні моделі.

Відео дня

Тепер серйозна аналітика допомагає не тільки створити правильного персонажа для аудиторії, але й знає, коли сценаристи повинні його вбити. Так, представники австралійського Університету Маккуорі опублікували дослідження, в якому розібрали ймовірність смерті різних героїв телесеріалу Гра престолів.

Заснований на циклі романів Пісня льоду й полум'я Джорджа Мартіна, цей серіал вже майже вісім років тримає глядачів у напруженні і вони з нетерпінням чекають на фінальний сезон, який має вийти у квітні 2019-го.

Гра престолів відома своєю непередбачуваною розв'язкою та частими вбивствами головних персонажів, тому дослідження того, хто за сценарієм повинен померти перший, - не просто забава вчених, а важливий аналітичний висновок, який додасть глядачам азарту в очікуванні нових серій.

Експерти з Сіднея пишуть, що найбільше шансів на смерть у вигаданому світі Гри престолів мають чоловіки низького походження, які вірні своєму будинку та не змінюють свої життєві принципи.

Автори дослідження проаналізували, що з 330 героїв більше половини померло до кінця сьомого сезону. Причому, найпопулярнішими причинами смерті було вбивство в бою, кара, підпал або отруєння. З 67 серій тільки два героя померло своєю смертю.

Судячи з цього, героїв, що залишилися, чекає та сама статистика. Експерти визначили, що у головних персонажів імовірність померти у 2,5 рази більше, ніж у тих, хто не сильно впливає на сюжет. Ну а найсильніша група ризику - зіркові герої, адже ймовірність їх смерті у 6,5 раза вища.

Правда, ті, хто часто змінюють свої погляди та переходять від сторони до сторони, повинні прожити довше. Так, сестри Санса і Ар'я Старк, найімовірніше, залишаться живі, оскільки вони походять із знатного роду, та, всупереч належності до будинку Старк, Ар'я тренувалася з Багатоликим, а Санса одружилася з Джоффрі Баратеоном.

wallpapersite.com
Фото: wallpapersite.com

Дейенеріс Таргаріен і Серсея Ланністер мають більше шансів померти, попри своє високе походження. Мати драконів та світло Заходу демонстрували сильну вірність до своєї сім'ї, та, тим самим, створили загрозу своєму життю.

Дейенеріс і Серсея обігнали за ймовірністю смерті навіть Тіріона Ланністера і Джона Сноу, який, до слова, вже одного разу вмирав. Річ у тім, що біс Тіріон та лорд Сноу мають невизначений статус у своїх родинах, і Тіріон стрибав від одних до інших ще з першого сезону, а Джон без особливих проблем покинув Нічну Варту.

Також, не варто забувати, що деякі із згаданих героїв можуть померти в останньому сезоні, оскільки шанс смерті нових персонажів, яких щойно ввели в сюжет, становить всього 14%.

bollywoodlife.com
Фото: bollywoodlife.com

Нагадаємо, кілька років тому математики Ендрю Беверідж і Дрю Шан з коледжу Маккалестера, штат Міннесота, за допомогою методики мережевих обчислень визначили, хто з героїв Гри престолів є найважливішим для сюжету.

Виявилося, що, попри вплив жіночих образів, головним персонажем Гри престолів є Тіріон Ланністер, а другим за значущістю назвали Джона Сноу. Третє місце за впливом дісталося Сансі Старк, а четверте - Дейенеріс.

Вчені прийшли до такого результату, завантаживши у спеціальну програму тексти книг Мартіна та встановивши фільтр, який фіксував зв'язок між двома героями у тому випадку, якщо вони згадуються в тексті в межах мікро-фрагментів з 15 слів. Чим частіше вони згадувалися разом, тим більше значення набуває зв'язок між персонажами.

Крім цього, математики врахували, наскільки високо стоять різні персонажі в результатах пошуку Google і як пошуковик лінкує їх між собою.

Andrew J. Beveridge / Jie Shan
Фото: Andrew J. Beveridge / Jie Shan

"Це досить кумедне застосування методу математичного аналізу, - говорив Ендрю Беверідж. - Але він показує, наскільки корисною може бути математика у різних сферах життя".

Читайте також: Видима невидимка. У мережі з'явилися фото російського дрона-винищувача Мисливець

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X