Видима невидимка. У мережі з'явилися фото російського дрона-винищувача Мисливець

25 січня 2019, 20:00

Росія готує найважчий бойовий безпілотник. Фотографії дрона потрапили в мережу, і експерти помітили серйозні прорахунки в конструкції апарата.

Після закінчення Другої світової війни головними конкурентами у виробництві винищувачів, очевидно, стали США і СРСР. На основі американських бойових літаків серії "F" і радянсько-російських "МіГ" і "Су" інші країни робили свої прототипи і копіювали технології головних геополітичних противників на Землі.

Відео дня

Але, в останні роки, Росія помітно відстала в технологічному плані не тільки від США, але і від Китаю. Якщо американський винищувач п'ятого покоління F-35 взяли на озброєння ще в 2015-му, а китайський аналог Chengdu J-20 почав свою роботу в 2017-му, – то російські інженери тільки готують свій найсучасніший винищувач Су-57 до початку експлуатації в 2019-му.

Крім цього, на основі технологій Су-57, на Новосибірському авіазаводі компанії Сухий закінчують роботу і над найважчим бойовим безпілотником у світі БПЛА С-70 aka Мисливець aka Hunter.

Як передає агентство Інтерфакс, днями на форумі "Стелс машини" опублікували фото літального апарата, яким, ймовірно, і є дрон Мисливець.

paralay.iboards.ru
Фото: paralay.iboards.ru

"Характеристики Мисливця в цей час не розкриваються. Згідно з відкритими даними, його злітна маса складе 20 тонн, що зробить його найважчим з розроблюваних в цей час безпілотників", - пише Інтерфакс.

Повідомляється, що в кінці 2018-го безпілотник був на завершальному етапі наземних випробувань, а перший його виліт повинен відбутися в 2019-му.

Все б нічого, але військовий оглядач видання The Warzone Тайлер Роговей проаналізував зображення Мисливця і дійшов висновку, що безпілотний помічник Су-57 може мати серйозні проблеми в конструкції.

Розміри Мисливця дійсно вражають: буксирувальний трактор К-700 "Кіровець", з висотою більше трьох метрів і довжиною більше 7 метрів, виглядає іграшковим на тлі повнорозмірного винищувача. Подібну аеродинамічну схему дрона називають "літаюче крило", оскільки апарат не має хвостового оперення.

Така ж технологія була застосована в американському бойовому безпілотнику X-47B, але, через дорожнечу проекту, Міністерство оборони США припинило виробництво цих дронів.

Northrop Grumman
Фото: Northrop Grumman

Російські ж військові вирішили зробити свій маневрений непомітний бойовий дрон ще більшим, але, схоже, будуть комплектувати його застарілими деталями. На основі фотографій, військовий експерт Тайлер Роговей припустив, що Мисливець отримає двигун Сатурн АЛ-31Ф або Сатурн АЛ-41Ф, про що говорить велика форсажна камера.

Справа в тому, що така округла варіація сопла двигуна сильно погіршує прихованість апарату, що є однією з ключових бойових характеристик дронів і збільшує шанси на їх виявлення радарами низького спостереження.

"Здатність дронів довгий час перебувати над ворожою територією для спостереження є одныэю з їх головних переваг. Задня конфігурація Мисливця сильно обмежить його можливості в цьому плані", - пише Роговей.

paralay.iboards.ru
Фото: paralay.iboards.ru

Експерт пояснює, що використання композитних матеріалів може трохи поліпшити рівень прихованості дрона, але, що стосується термального сліду безпілотника, - такі технології використовувалися ще у винищувачах четвертого покоління.

У згаданому американському стелс-дроні X-47B цю проблему вирішували за допомогою прямокутного сопла, яке значно зменшило його радіолокаційну і теплову помітність.

Можливо, Мисливець ще встигнуть доропрацювати і російські інженери приберегли козирі в рукаві, але, судячи з актуальної інформації про винищувач Су-57, в ньому будуть використовувати таку ж варіацію двигуна і сопел.

CC BY-SA 3.0
Фото: CC BY-SA 3.0

Крім цього, Тайлер Роговей зауважив, що дрон буксирують не просто так: закрилки й інші елементи управління безпілотника знаходяться в не характерному положенні, а двигун переведений в конфігурацію зниженої потужності.

Це може говорити про те, що Мисливець був виведений з ладу при наземних випробуваннях або автоматично повернувся в зону тестування після збою електронних систем.

Нагадаємо, в недавній доктрині протиракетної оборони Пентагону , влада США опублікувала плани з розвитку просунутих системи озброєння в космосі. Зокрема, мова йшла про супутники-перехоплювачі з бойовими ракетами на борту, і дрон з бойовим лазером, який повинен літати на висоті більше 18 км.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X