Крісло Стівена Хокінга продали на аукціоні за $393 000

9 листопада 2018, 09:44

Крісло-коляска, яке використовував видатний фізик Стівен Хокінг, принесло на аукціоні Christie's в 20 разів більше, ніж очікували організатори.

Гроші від продажу будуть спрямовані в благодійний Фонд Стівена Хокінга і в Асоціацію хвороб моторних нейронів, повідомляє AP з посиланням на аукціоніста Christie's.

Моторизоване крісло, яке Хокінг використовував в кінці 1980-х і початку 1990-х років, після того, як він був паралізований через хворобу моторних нейронів, зібрало 296 750 фунтів на онлайн-аукціон Christie's. Очікувалося, що крісло принесе значно менше, близько 15 000 фунтів.

Відео дня

Крім того, одна з п'яти відомих копій дисертації Хокінга 1965 з підписом "Ця дисертація - моя оригінальна робота" була продана за майже 585 тисяч фунтів (понад $760 тисяч). Таким чином, дохід від аукціону перевищив мільйон доларів.

Діти Хокінга сподіваються зберегти науковий архів видатного фізика для нації. Christie's веде переговори про те, щоб передати записи вченого британській владі замість податку на спадщину.

Дочка Хокінга Люсі заявила, що "завдяки аукціону шанувальники вченого отримають шанс стати володарями реліквії, що нагадує про незвичайне життя фізика-теоретика".

Богохульство Хокінга і загадка ядра Землі
Бога немає. Як Стівен Хокінг злегка образив віруючих своєї останньої книгою
На церемонію в пам'ять про Стівена Хокінга запросили мандрівників у часі

Знаменитий фізик-теоретик і популяризатор науки Стівен Хокінг помер 14 березня 2018 року в віці 76 років. Він з юних років страждав від бокового аміотрофічного склерозу. Хвороба не піддається лікуванню і з роками тільки прогресує.

Показати ще новини
Радіо NV
X