Компанія SpaceX вивела на орбіту секретний безпілотник Пентагону

7 вересня 2017, 18:15
SpaceX успішно запустила таємничий космоплан X-37B і в черговий раз посадила першу сходинку Falcon 9

Таким чином, вперше міні-шатл міноборони США X-37B запустила приватна компанія, пише TechCrunch .

Місія під назвою OTV-5 стартувала в четвер, 7 вересня, на середньо-важкої ракети Falcon 9 з стартового комплексу компанії в Космічному центрі Кеннеді. Після виведення Boeing X-37 перший ступінь Falcon 9 успішно приземлилася. Це вже 16-я успішна посадка прискорювача.

Відео дня

Цікаво, що ймовірність старту ракети оцінювалася менш ніж в 50 відсотків. Представники SpaceX спеціально сподівалися провести пуск до того, як ураган Ірма досягне космодрому - і їм це вдалося.

Цілі польоту апарату невідомі. Журналісти припускають, що за допомогою Х-37В лабораторія ВПС США має намір протестувати експериментальну електроніку і різні варіанти теплозахисту в умовах довготривалого перебування в космічному середовищі.

Роботи над створенням Boeing X-37 почалися в 1999 році. Він виглядає як зменшена копія шатлів з розмахом крил близько п'яти метрів і призначається для функціонування на висотах 200-750 км. Представники ВПС США підкреслювали, що X-37B має дві основні мети: тестування технологій космічних апаратів, а також проведення експериментів, результати яких можуть бути повернуті на Землю для вивчення.

Раніше НВ повідомляло, що надсекретний космічний літак ВПС США X-37B в березні 2017 року встановив рекорд перебування на орбіті Землі - понад 680 днів. Точних термінів польоту військові не називали.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X