Надсекретний космічний літак ВПС США встановив рекорд перебування на орбіті Землі

29 березня 2017, 09:04
Експериментальний орбітальний літак Boeing X-37B OTV-4 провів у космосі вже 679 днів

Цей апарат працює в режимі повної таємності, тому точних даних про час його посадки автори експерименту не призводять, пише Space.com.

"Дата посадки буде визначатися на основі завершення програми на орбіті і досягнення цілей цієї місії", - зазначає представник американських ВПС, капітан Аннмарі Анніселлі.

Відео дня

Роботи над створенням Boeing X-37 почалися в 1999 році. Він виглядає як зменшена копія шатлів з розмахом крил близько п'яти метрів і призначається для функціонування на висотах 200-750 км. Представники ВПС США підкреслювали, що X-37B має дві основні мети: тестування технологій космічних апаратів, а також проведення експериментів, результати яких можуть бути повернені на Землю для вивчення.

"Технологія, яка випробовується в програмі включає в себе нові прилади навігації і управління; термічні системи захисту; високотемпературні структури; багаторазові ізоляції; полегшені системи електромеханічного польоту", - розповіла Аннмарі Анніселлі, відмовившись повідомити інші подробиці польоту.

Відомо лише, що на борту перебувала установка для проведеного NASA експерименту Materials Exposure and Technology Innovation in Space (METIS). Вона містить набір з близько 100 зразків різних матеріалів, які піддаються впливу умов космічного середовища для вивчення їх реакції на іонізуюче випромінювання.

Додамо, що попередній рекорд був поставлений третім X-37B. Він пробув на орбіті 674 дня і 22 години з грудня 2012 року по грудень 2014 року.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X