Не кожен день буває. Супутники сфотографували комету Леонарда, яка востаннє прилетіла до Сонячної системи

24 грудня 2021, 16:10
Комету Леонарда сфотографували два космічні апарати (Фото:ESA/NASA/NRL/SoloHI/Guillermo Stenborg/Karl Battams)

Комету Леонарда сфотографували два космічні апарати (Фото:ESA/NASA/NRL/SoloHI/Guillermo Stenborg/Karl Battams)

Декілька супутників, що спостерігають за Сонцем, зняли на відео політ комети Леонарда, яка наближається до Землі вперше за 70 тис. років.

Очікується, що об'єкт максимально зблизиться із Сонцем 3 січня, а якщо переживе проліт біля зірки, то назавжди покине нашу планетну систему.

Геліосферний апарат Solar Orbiter ( SoloHI) зробив неймовірну послідовність анімованих зображень наприкінці минулого тижня ( 17-19 грудня), на яких показана комета Леонарда, що пролітає по діагоналі через поле зору.

Відео дня

Можна побачити Чумацький Шлях, а також Венеру та Меркурій у правому верхньому кутку. Венера яскравіша і рухається зліва направо.

Коли SoloHI зробив ці зображення, комета була приблизно між Сонцем і космічним кораблем, а газові та пилові хвости комети були спрямовані у бік космічного корабля.

Ближче до кінця послідовності зображень вигляд обох хвостів покращується в міру збільшення кута огляду, під яким ми бачимо комету, і SoloHI отримує вид на комету збоку.

Ще одне анімоване зображення було отримано космічним апаратом NASA STEREO-A ( Сонячно-земна обсерваторія) з телескопом SECCHI/HI-2. Цей космічний корабель спостерігав за кометою з початку листопада.

Комета Леонарда найближче підійшла до Землі 12 грудня, на відстань 34 млн км. Комету видно як у Північній, так і у Південній півкулях до кінця грудня.

Комета була виявлена астрономом Грегорі Леонардом в обсерваторії Маунт-Леммон поблизу Тусона, штат Арізона. Офіційна назва довгоперіодичної комети - C/2021 A1 Леонард. На момент відкриття об'єкт знаходився на відстані близько 5 астрономічних одиниць ( А.е.) (приблизно на відстані Юпітера від Сонця).

Навіть якщо комета Леонарда переживе свою подорож навколо Сонця, ми її ніколи не побачимо. об'єкт буде викинутий із Сонячної системи після проходження перигелію.

Раніше НВ писав, що дослідження показують: скупчення уламків комети, що впало на Землю майже 13000 років тому, могло вплинути на витоки людської цивілізації.

Вчені зі Шотландії кажуть, що це, можливо, найруйнівніший космічний вплив з часів зникнення динозаврів. Схоже, він збігається із серйозними зрушеннями у самоорганізації людських спільнот.

Їхній аналіз підтверджує твердження про те, що зіткнення сталося до початку періоду неоліту в так званому Родючому півмісяці у південно-західній Азії.

За цей час люди в регіоні, який охоплює частини території сучасних країн, таких як Єгипет, Ірак та Ліван, перейшли зі способу життя мисливців-збирачів на спосіб життя, зосереджений на сільському господарстві та створенні постійних поселень.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X