Щось не так. Вчені помітили дивне потемніння найяскравішої комети 2021 року, яка рухається до Землі

10 грудня 2021, 20:00
Комета Леонарда є найяскравішою у 2021 році (Фото:ESA/NEOCC)

Комета Леонарда є найяскравішою у 2021 році (Фото:ESA/NEOCC)

Астрономи, які спостерігають за кометою Леонарда, помітили незрозумілу поведінку астрономічного об'єкта. Річ у тім, що в міру своєї траєкторії комета повинна світитися яскравіше, але вона тьмяніє.

Ґрунтуючись на досвіді з попередніми кометами, вчені побоюються, що дивне затемнення комети Леонарда означає, що крижана куля може бути приречена. У минулому деякі комети, що розпалися, вицвітали навіть при наближенні до Сонця.

Відео дня

«Це не добрі новини. Комета повинна бути все яскравішою та яскравішою. Якщо не стає яскравішою, значить, щось не так, але ми не знаємо, що саме на даному етапі», - сказав Space.com астроном з Університету Меріленду Куанжі Йє.

За словами вченого, найімовірніша гіпотеза полягає в тому, що комета Леонарда вже розпадається або скоро почне ділитись.

На зображеннях, що вчені бачили 7 грудня, комета морфологічно виглядає нормально. Але тенденція до зникнення все ще продовжується.

Зазначається, що першою ознакою того, що комета приречена є втрата іонного хвоста, потоку заряджених частинок. Ця особливість може зникнути протягом кількох годин після руйнування комети.

Раніше НВ повідомляв, комета Леонарда, яку вперше виявили в січні 2021 року, максимально наблизиться Землі 12 грудня — це останній шанс побачити її, перш ніж вона зникне назавжди.

Астрономи наголошують, що комета Леонарда є найяскравішою з усіх, які ми побачили у 2021 році, пише CNN.

Комета Леонарда наблизиться до Землі 12 грудня на мінімальну відстань 34 мільйони кілометрів. Потім 18 грудня вона пролетить повз Венеру. Цього місяця комету буде видно у небі як у Північній, так і в Південній півкулях.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X