Більше такого не буде. Найяскравіша комета 2021 року наближається до Землі — коли її можна буде побачити?

8 грудня 2021, 16:09
Зображення комети Леонарда (Фото:NASA/Dan E. Bartlett)

Зображення комети Леонарда (Фото:NASA/Dan E. Bartlett)

Комета Леонарда, яку вперше виявили в січні 2021 року, максимально наблизиться Землі 12 грудня — це останній шанс побачити її, перш ніж вона зникне назавжди.

Астрономи наголошують, що комета Леонарда є найяскравішою з усіх, які ми побачили у 2021 році, пише CNN.

Комета Леонарда наблизиться до Землі 12 грудня на мінімальну відстань 34 мільйони кілометрів. Потім 18 грудня вона пролетить повз Венеру. Цього місяця комету буде видно у небі як у Північній, так і в Південній півкулях.

Відео дня

Важко передбачити, наскільки добре ми зможемо побачити комету, але, за даними американської космічної агенції, вам, ймовірно, знадобиться бінокль, щоб милуватися нею.

Можливо, комета Леонарда здасться спостерігачам, які дивляться неозброєним оком, але якщо ви турбуєтеся про те, що пропустите це унікальне явище, ви можете переглянути пряму трансляцію на сайті обсерваторії The Virtual Telescope Project.

Комету Леонарда можна знайти між сузір'ям Велика Ведмедиця та зіркою Арктур у сузір'ї Волопасу (Фото: NASA/JPL-Caltech)
Комету Леонарда можна знайти між сузір'ям Велика Ведмедиця та зіркою Арктур у сузір'ї Волопасу / Фото: NASA/JPL-Caltech

Комета була вперше виявлена у січні астрономом Грегом Леонардом. За даними Sky & Telescope, небесний об'єкт, ймовірно, провів останні 35 тисяч років, подорожуючи до Сонця, і як тільки він наблизиться до нашої зірки 3 січня, ми більше не побачимо комету.

З наближенням комети до Сонця вона стає яскравішою, тому за кілька тижнів до цієї події комету легше побачити.

Вона також рухається надшвидко (71 кілометр в секунду) крізь внутрішню частину Сонячної системи, але, за даними EarthSky, вона все одно буде виглядати як повільно рухомий об'єкт через свою відстань від Землі.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X