Клин клином. Вчені розробили вірус, що вбиває рак

6 листопада 2018, 07:03
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Онкологи з Нової Зеландії і Японії визначили, як антираковий вірус заражає і вбиває ракові клітини. Відкриття просуває нові методи лікування злоякісних пухлин.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, рак є другою найпоширенішою хворобою в світі. У 2018-му, від онкології загинуло 9,6 млн осіб і кожна 6 людина помирає від раку.

Відео дня

Крім традиційних профілактичних заходів і способів лікування пухлин, вчені розвивають нові методи боротьби з цією смертельною хворобою. Над одним з таких методів працюють дослідники з Університету Отаго (Нова Зеландія) і Університету Окінава з науки і технологій (Японія).

Днями вони опублікували роботу, де описується поведінка онколітичного (антиракового) вірусу, передає видання Medical News Today.

Наукова стаття може стати проривом у віротерапії - лікуванні онкології за допомогою зараження пухлинних клітин вірусами.

Знайдений на початку 2000-х вірус Сенека-Валлі вважається одним з найперспективніших в цьому напрямі, оскільки він знищує тільки ракові клітини і залишає здорові. Медики з Нової Зеландії і Японії довели, що вірус впливає на білковий рецептор ANTXR1, розміщений на поверхні хворих клітин. А рецептор здорових тканин ANTXR2 залишається недоторканим.

Відкриття стало можливим, завдяки новим технологіям у сфері кріоелектронної мікроскопії - спостереження процесів при температурі нижче мінус 153 градусів Цельсія.

В таких умовах фахівці могли спостерігати за змінами в структурі тисяч маленьких частинок з високою роздільною здатністю.

Головною проблемою є те, що імунна система людини знищує "лікувальний" вірус протягом декількох тижнів, чого явно недостатньо для боротьби з раком.

Вчені кажуть, що результати їх роботи допоможуть знайти застосування вірусу Сенека-Валлі таким чином, щоб у організму не розвивалася стійкість до нього. Для цього потрібно модифікувати його і залишити лише ту частину, яка впливає на рецептор уражених клітин ANTXR1.

У перспективі, за допомогою такої технології, можна розробляти нові ліки і терапії, які будуть вбивати близько 60% видів людських ракових клітин.

"Головною перевагою використання вірусу Сенека-Валлі є те, що його рецептор виражений в більшості видів онкологічних захворювань. Це означає, що у нас є вірус, який діє як "ключ до всіх дверей", який може розблокувати різні типи пухлин. Зараз ми намагаємося зрозуміти, як вірус розмножується в конкретних ракових клітинах і як ми можемо використовувати ці знання, щоб зробити його сильнішим. Ми хочемо дізнатися, як різні типи пухлин реагують на інфікування і що точно буде нашою перевагою", - говорить один з авторів роботи доктор Міхнеа Бостіна.

Як уже писало НВ, Нобелівську премію з фізіології і медицини в 2018-му отримали двоє вчених за відкриття в боротьбі з раковими клітинами.

Американець Джеймс Еллісон і японець Тасуку Хондзе розробили принципово новий підхід до терапії раку. На відміну від радіотерапії та хіміотерапії, їх дослідження присвячені тому, як усунути придушення активності клітин імунної системи з боку ракових клітин.

Дослідники знайшли спосіб, як активувати імунні клітини-вбивці або Т-лімфоцити, які необхідні для боротьби з раком. Відкриття робить величезний внесок у імунотерапію раку, яку вже кілька років застосовують в клініках.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X