Вчені перетворили аркуш паперу на клавіатуру. Як це працює?

3 вересня 2020, 11:52
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Співробітники Університету Пердью розробили простий процес друку, який перетворює будь-яку паперову або картонну упаковку на клавіатуру або інші прості інтерфейси.

Дослідники зі штату Індіана сподіваються, що їх нова технологія допоможе перетворити паперові аркуші із записної книжки на, наприклад, інтерфейс музичного плеєра.

Відео дня

"Це перша демонстрація паперового електронного пристрою з автономним живленням", - сказав Рамзес Мартінес, доцент Школи промислової інженерії Пердью і Школи біомедичної інженерії інженерного коледжу Пердью.

"Ми розробили метод, що дозволяє зробити так, що папір відштовхує воду, олії і пил, покриваючи її високофторованими молекулами. Це омніфобне покриття дозволяє нам друкувати кілька шарів схем на папері, не змушуючи чорнило розмазуються від одного шару до іншого", - підкреслив дослідник.

Мартінес сказав, що це нововведення полегшує виготовлення датчиків вертикального тиску, для яких не потрібно ніяких зовнішніх акумуляторів, оскільки вони отримують енергію від контакту з користувачем.

Ця технологія сумісна з традиційними великомасштабними процесами друку та може бути легко реалізована для швидкого перетворення звичайної картонної упаковки або паперу на інтелектуальну упаковку або інтелектуальний інтерфейс людина-машина.

"Я припускаю, що ця технологія буде сприяти взаємодії користувача з упаковкою харчових продуктів, перевіряти, чи безпечна їжа для вживання, або дозволяти користувачам підписувати посилку, яка приходить додому, проводячи пальцем по коробці, щоб правильно ідентифікувати себе як власника пакета", - сказав Мартінес.

"Крім того, наша група продемонструвала, що прості листи паперу з записної книжки можуть бути перетворені на інтерфейси музичного програвача, щоб користувачі могли вибирати пісні, відтворювати їх і змінювати гучність", - додав він.

Раніше НВ писав, що в США компанія NDB заявила про проект акумулятора, який працює на ядерних відходах і практично не вимагає підзарядки. В основі технології лежить радіоактивний графіт.

Днями в компанії заявили про проект нано-алмазних акумуляторів, ресурс яких може обчислюватися тисячоліттями. В якості основного енергоносія вчені пропонують використовувати радіоактивний графіт, який залишається після експлуатації на АЕС.

Очищаючи цей графіт, автори проекту планують створювати радіоізотоп вуглець-14 в вигляді алмазів. Структура цієї речовини працює як тепловідвід і напівпровідник, що дозволяє збирати заряд і виводити його назовні. Для забезпечення безпеки енергоносій збираються обернути в оболонку нерадіоактивного твердого алмазу вуглець-12.

Передбачається, що така батарея буде безпечною для людини, дешевої у виробництві і її питома енергетична щільність буде в рази вище, ніж у звичайних літій-іонних акумуляторів.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X