Столиця сталі. У Дніпрі розробили 3D-принтер, який друкує з будь-яких металів

20 березня 2019, 15:00

Українська компанія ALT представила 3D-принтер який може друкувати деталі з будь-яких металів і сплавів. Вартість принтера - $100 тис.

Заснована влітку 2018-го, дніпровська компанія Additive Laser Technology розробила високоточний 3D-принтер, який дозволяє знизити вартість друку деталей для багатьох промислових галузей. Про це пише видання Ain.

Відео дня

Особливістю принтера є те, що принтери ALT можуть працювати з будь-якими видами металів та їх сплавами. Повідомляється, що аналогічна модель у Європі коштує близько півмільйона доларів, в той час як вартість української розробки становить $100 тис, споживає менше електроенергії та займає менше місця.

Компанія з Дніпра продає три види принтера з різними габаритами друку і кількістю лазерів.

Алфа 150 друкує деталі розміром 150х150х180мм за допомогою одного лазера на 500 Вт; два лазера з такою ж потужністю в моделі Алфа 280 можуть створювати вироби розміром 280х280х300мм; і найпотужніший варіант - Алфа 500 - має чотири 500-ватних лазера, які друкують металеві деталі не більше 400х800х600мм

"У світі існує всього декілька компаній-гігантів - General Electric, EOS, DMG, які володіють даною технологією друку з металів. Вартість їх 3D-принтерів обчислюється мільйонами євро, використання сторонньої сировини (металевого порошку) обмежена виробником, а передача технології заборонена. Все це обмежує масове використання 3D-друку металами", - розповів засновник ALT Сергій Аджамський виданню Ain.

На принтерах Алфа можна друкувати лопатки турбін для літаків Airbus A320neo, Boeing 737 MAX і COMAC C919 та двигунів ракет-носіїв. У компанії говорять, що в першу чергу орієнтуються на виробництво запчастин для авіаційної галузі, машинобудування, ядерної енергетики, але також планують друкувати тазостегнові суглоби.

Як уже писало НВ, одеська компанія Kwambio виробляє 3D-принтери для керамічної друку і має унікальне програмне забезпечення, яке дозволяє інженерам і дизайнерам з усього світу безпосередньо зв'язуватися з власниками 3D-принтерів і виробляти свої 3D-моделі.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X