Кінець держмонополії. NASA дозволило стикувати з МКС приватні модулі

12 жовтня 2016, 13:34
NASA дозволить приватним компаніям підключати модулі до Міжнародної космічної станції

Приватні космічні компанії можуть незабаром отримати можливість додавати свої власні модулі до зовнішньої сторони Міжнародної космічної станції. Адміністратор NASA Чарльз Болден, який оголосив про нову ініціативу 11 жовтня, запевняє, що це може допомогти компаніям отримати досвід і можливість створення власних приватних космічних станцій, пише The Verge.

Відео дня

Анонс цієї нової можливості з'явився через кілька місяців після того, як у NASA попросили приватні компанії розповісти про те, як вони могли б використовувати один з портів на МКС. На підставі відповідей у NASA прийшли до висновку, що у компаній "сильне бажання" прикріпити до станції комерційні модулі, які могли б принести користь як NASA, так і приватному сектору.

Болден не уточнив, які компанії проявили інтерес до проекту, але Bigelow Aerospace раніше голосно заявляла про своє бажання підключити населений модуль до МКС.

"Зрештою, у нас є бажання передати космічну станцію будь-якої комерційної організації або знайти якусь іншу комерційну можливість продовження досліджень", - говорить Білл Хілл, заступник помічник адміністратора NASA з розвитку Exploration Systems

Заява Болдена також співпала з виступом Барака Обами, в якому президент захистив рішення NASA відправити експедицію на Марс у співпраці з приватними компаніями.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X