Хіміки навчилися перетворювати будь-яку групу крові на універсальну

23 серпня 2018, 14:12
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Американська асоціація хіміків винайшла метод зміни різних груп крові в одну, що підходить для всіх.

У дослідженні, опублікованому Американською асоціацією хіміків, вчені пояснили, як можна змінити хімічний склад будь-якої групи крові.

Як пише Science Alert, різні групи крові існують через наявність різних елементів в її червоних клітинах - еритроцитах. Наприклад, одна група крові має свій набір цукру в цих клітинах, друга - інший, а третя - взагалі не має його і є універсальною для всіх.

Відео дня

Інша група крові не приживеться у людини, оскільки імунна система буде атакувати еритроцити з неправильним набором елементів.

Вчені знали, що певні ферменти можуть вилучати цукор з різних груп крові та створювати універсальну, підходящу для всіх групу. Складність була лише в знаходженні дешевого, безпечного та дієвого ферменту.

Саме такий вони знайшли у кишечнику людини. Виявилося, що фермент, який відокремлює цукор від крові, розташований в останньому ланцюжку стравоходу.

Хіміки кажуть, що цей фермент створює універсальну групу крові в 30 разів ефективніше, ніж всі попередні методи.

Зараз вони виробляють фінальні тести, щоб незабаром використовувати цю технологію і вирішити проблему нестачі донорської крові, яка останнім часом є надзвичайно актуальною.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X