Приборкання кванту. У Великобританії створили процесор для квантових обчислень

23 серпня 2018, 11:24

В Брістольському університеті створили багатоцільовий кремнієвий чіп для обробки квантової інформації.

Як передає видання Naked Science, група міжнародних вчених практично довела, що світло можна використовувати для реалізації багатофункціонального квантового процесора.

Відео дня

Дослідження проводилость під керівництвом Брістольського університету, що на заході Англії.

Команда розробила невеликий чіп з кремнію, який проводить найдрібніші частинки світла - фотони - і може шифрувати мінімальну квантову інформацію - кубіти.

Створений процесор поки досить примітивний, адже його потужність всього два кубіта. У перерахунку на обчислювальну потужність класичного комп'ютера це відповідає значенням, меншим, ніж один кілобайт.

Але, в перспективі, кремнієвий квантовий процесор може бути використаний у великих квантових комп'ютерах, які будуть вирішувати корисні завдання.

"Нам необхідно зрозуміти, як створити квантові комп'ютери поза масштабованих технологій, враховуючи ту, яка може бути дуже точно побудована у великих масштабах. Ми вважаємо, що кремній має величезний потенціал для цього - почасти через усі кошти, виділені на роботу з ним в галузі мікроелектроніки та фотоніки", - говорить член дослідницької команди в QET Labs при Брістольському університеті Джонатан Метьюз.

Раніше НВ писало, що в Google представили 72-кубітний квантовий процесор Bristlecone і розробили першу версію відкритої платформи Cirq для створення алгоритмів квантового програмування.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X