Японія запланувала на 2020 рік пошуки води на Марсі

14 березня 2017, 18:02
Японські вчені створюють надмалий супутник для відправки на орбіту Марса в найближчі роки

Апарат буде оснащений датчиком для виявлення вологи і кисню на поверхні марсіанського грунту, повідомляє японська газета The Asahi Shimbun.

Графік японської програми дослідження Марса затвердили після наради експертів Міністерства внутрішніх справ і комунікацій. Згідно з планом, уряд Японії прийняв рішення почати запуски надмалих супутників до 2020 року. Якщо запуск пройде успішно, Японія вперше виведе свій супутник на марсіанську орбіту.

Відео дня

Вага апарату складе близько ста кілограмів, а вартість його створення, за даними японських ЗМІ, варіюється від декількох сотень мільйонів до двох мільярдів ієн, тобто не більше 17 мільйонів доларів. Створенням супутника займаються фахівці Національного інституту комунікаційних технологій, Токійського університету та Університету Осака.

Додамо, в 1998 році Японія стала третьою країною після СРСР і США, яка відправила апарат до Марсу. Однак місія станції Нодзоми завершилася невдачею - після кількох років польоту з низкою нештатних ситуацій апарат не зміг вийти на орбіту Марса.

Раніше НВ повідомляло, що дослідники з Університету Уейк-Форест в США виявили, що тривалий вплив космічного випромінювання підвищує ризик лейкемії.

Показати ще новини
Радіо НВ
X